Villi-Cup western 05/2014 tulokset

Tervetuloa Villeihin Painottuneet -sivuston järjestämään Villi-Cupiin lännenratsastuksen merkeissä! Kilpailut järjestetään 30.05.2014 ja viimeinen osallistumispäivä on 28.05.2014. Villi-Cupin osallistujilta ei vaadita VRL-tunnusta tai seuraa eikä osallistuvaa hevostakaan tarvitse rekisteröidä mihinkään.

Ratsastaja saa tuoda jokaiseen luokkaan enintään 10 ratsua ja yksi ratsu saa osallistua kahteen luokkaan. Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia, joten kaikki mahtuvat varmasti mukaan.

Osallistuminen lähetetään osoitteeseen n.tuire@gmail.com otsikolla Villi-Cup western * alla olevassa muodossa. Luokkaotsikon muodolla ei ole merkitystä ja osallistumiseen ei kuulu mitään tageja.

luokka
ratsastaja - ratsu

* Halutessaan jokaiseen Villi-Cupiin voi osallistua myös yhdellä sähköpostilla ja tällöin otsikoksi tulee laittaa Villi-Cup. Eri lajien osallistumiset on tärkeää erotella selkeästi (lajin mukaiset väliotsikot on hyvä tapa), koska esimerkiksi rataesteillä ja muut lajit -kutsussa on molemmissa luokka 5. 80 cm ja tällöin pelkästään luokittain eroteltu osallistuminen ei takaa, että osallistuminen menee oikeaan lajiin.

Luokat

luokka 1. western horsemanship
luokka 2. western riding
luokka 3. western trail
luokka 4. reining
luokka 5. barrel racing
luokka 6. pole bending
luokka 7. calf roping
luokka 8. cutting

Tulokset päivitetty 29.05.2014 kello 10.12

luokka 1. western horsemanship 18 osallistujaa
1. Tinúvel - Fallen Angel al Daydream ox
2. Sofia - Mikseliina
3. Shirly - Haaviston Kingi
4. Sofia - Magic Mind
5. Minnin - Elisabeth II
6. Shirly - Malonda's Melany
7. Tinúvel - Angelica 5594
8. Sofia - Olga's Quantum Honey
9. Shirly - Pigatchio
10. Minnin - Sawya Coming
11. Minnin - Ioanthe Icarus
12. Shirly - Cappie Xen X
13. Sofia - Marilynn AW
14. Shirly - Red Sunset
15. Tinúvel - DD Kelvin
16. Sofia - Amazing Wonder
17. Minnin - Starlight
18. Minnin - Vesper

luokka 2. western riding 15 osallistujaa
1. Shirly - Cappie Xen X
2. Minnin - Starlight
3. Sofia - Mikseliina
4. Minnin - Elisabeth II
5. Sofia - Olga's Quantum Honey
6. Sofia - Amazing Wonder
7. Shirly - Pigatchio
8. Sofia - Marilynn AW
9. Minnin - Vesper
10. Shirly - Malonda's Melany
11. Sofia - Magic Mind
12. Shirly - Red Sunset
13. Shirly - Haaviston Kingi
14. Minnin - Sawya Coming
15. Minnin - Ioanthe Icarus

luokka 3. western trail 18 osallistujaa
1. Tinúvel - Angelica 5594
2. Shirly - Dolly Diana
3. Tinúvel - DD Kelvin
4. Shirly - Mary's Dreamkeeper
5. Shirly - Night Thunderbolt
6. Sofia - Sirun Enkeli
7. Shirly - T Grove Lillian
8. Minnin - Svägerje Tröm
9. Minnin - Sweet Dreams
10. Sofia - Tírátá Máchótá
11. Sofia - Lazania's Girl
12. Sofia - Calfuray NL
13. Minnin - White Lightning
14. Minnin - Miracle
15. Shirly - Evening Star
16. Sofia - Emile The Angel
17. Minnin - Sweet Sugar
18. Tinúvel - Fallen Angel al Daydream ox

luokka 4. reining 15 osallistujaa
1. Sofia - Tírátá Máchótá
2. Minnin - Sweet Sugar
3. Minnin - Miracle
4. Minnin - Svägerje Tröm
5. Shirly - Evening Star
6. Shirly - Mary's Dreamkeeper
7. Minnin - Sweet Dreams
8. Sofia - Calfuray NL
9. Sofia - Sirun Enkeli
10. Shirly - Dolly Diana
11. Shirly - Night Thunderbolt
12. Sofia - Lazania's Girl
13. Shirly - T Grove Lillian
14. Minnin - White Lightning
15. Sofia - Emile The Angel

luokka 5. barrel racing 19 osallistujaa
1. Minnin - Taikan Tundra
2. Shirly - Mökkur frá Onnenkenkä
3. Eppu - Misty Mountain
4. Sofia - Rusinantte IV
5. Tinúvel - B Quirky Ion
6. Shirly - Ramses I
7. Shirly - Milky Way
8. Sofia - Pieni Menninkäinen
9. Tinúvel - DD Arrhythmia
10. Minnin - Ocean jupiter
11. Minnin - Millie II
12. Eppu - Dragon's Fire
13. Shirly - Dance's Boy
14. Minnin - Episode
15. Minnin - Thinka W
16. Sofia - Plänttis
17. Tinúvel - DD Songbird
18. Sofia - Shaman II
19. Sofia - Black night

luokka 6. pole bending 20 osallistujaa
1. Eppu - Misty Mountain
2. Minnin - Triblet's Mirall
3. Shirly - Milky Way
4. Eppu - Dragon's Fire
5. Shirly - Dance's Boy
6. Minnin - Taikan Tundra
7. Tinúvel - B Quirky Ion
8. Minnin - Millie II
9. Sofia - Black night
10. Tinúvel - DD Songbird
11. Sofia - Shaman II
12. Tinúvel - DD Arrhythmia
13. Sofia - Rusinantte IV
14. Minnin - Thinka W
15. Sofia - Pieni Menninkäinen
16. Shirly - Ramses I
17. Sofia - Plänttis
18. Shirly - Mökkur frá Onnenkenkä
19. Minnin - Episode
20. Minnin - Ocean jupiter

luokka 7. calf roping 14 osallistujaa
1. Minnin - Olympia
2. Minnin - Lonely Shunshine
3. Sofia - Reportteri
4. Sofia - Jumping Around
5. Sofia - You are my only hope
6. Shirly - Une Belle Fleur
7. Minnin - Bloody Mary
8. Minnin - National N
9. Sofia - You're My Hercules
10. Minnin - Triblet's Mirall
11. Shirly - Perfect Cake
12. Minnin - Zephyr Once
13. Sofia - Capital K
14. Shirly - Lonely King

luokka 8. cutting 13 osallistujaa
1. Minnin - Zephyr Once
2. Shirly - Une Belle Fleur
3. Shirly - Perfect Cake
4. Sofia - You're My Hercules
5. Sofia - Reportteri
6. Minnin - Bloody Mary
7. Sofia - Capital K
8. Shirly - Lonely King
9. Minnin - National N
10. Minnin - Olympia
11. Sofia - Jumping Around
12. Minnin - Lonely Shunshine
13. Sofia - You are my only hope