Villi-Cup muut lajit 07/2014 tulokset

Tervetuloa Villeihin Painottuneet -sivuston järjestämään Villi-Cupiin kenttäratsastuksen, maastoesteiden ja valjakkoajon merkeissä! Kilpailut järjestetään 30.07.2014 ja viimeinen osallistumispäivä on 28.07.2014. Villi-Cupin osallistujilta ei vaadita VRL-tunnusta tai seuraa eikä osallistuvaa hevostakaan tarvitse rekisteröidä mihinkään.

Yksi ihminen saa tuoda jokaiseen luokkaan enintään 10 hevosta ja yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan per laji. Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia, joten kaikki mahtuvat varmasti mukaan.

Osallistuminen lähetetään osoitteeseen n.tuire@gmail.com otsikolla Villi-Cup muut * alla olevassa muodossa. Luokkaotsikon muodolla ei ole merkitystä ja osallistumiseen ei kuulu mitään tageja.

luokka
ratsastaja/ohjastaja - hevonen

* Halutessaan jokaiseen Villi-Cupiin voi osallistua myös yhdellä sähköpostilla ja tällöin otsikoksi tulee laittaa Villi-Cup. Eri lajien osallistumiset on tärkeää erotella selkeästi (lajin mukaiset väliotsikot on hyvä tapa), koska esimerkiksi rataesteillä ja muut lajit -kutsussa on molemmissa luokka 5. 80 cm ja tällöin pelkästään luokittain eroteltu osallistuminen ei takaa, että osallistuminen menee oikeaan lajiin.

Luokat

kenttäratsastus (koulu, rataeste, maastoeste)
luokka 1. aloittelijaluokka (helppo C, 60 cm, 60 cm)
luokka 2. helppo (helppo B, 95 cm, 90 cm)
luokka 3. CIC3 (vaativa B, 125 cm, 120 cm)
maastoesteratsastus
luokka 4. 50 cm
luokka 5. 80 cm
luokka 6. 100 cm
valjakkoajo
luokka 7. noviisi yhdistetty
luokka 8. vaativa yhdistetty
luokka 9. vaikea yhdistetty

Tulokset päivitetty 04.08.2014

luokka 1. aloittelijaluokka (helppo C, 60 cm, 60 cm) 14 osallistujaa
1. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö
2. Jannica - P.P. Phalélina's
3. Mette - Zynische Adder
4. Mette - Rock Like Jiroko
5. Mette - Pikku Tikkunekku
6. Mette - Andora
7. Mette - Liisu Loviise
8. Mette - Kermatoffee
9. Mette - Ninni
10. Jannica - A.D. Madison
11. Jannica - A.D. Lilla Camilla
12. Mette - Floveringin Ropsvarka
13. Mette - Riina van de Rostel
14. Mette - Rapaschero

luokka 2. helppo (helppo B, 95 cm, 90 cm) 28 osallistujaa
1. Tinúvel - Miss Murderous
2. Tinúvel - CRH Bethanne
3. Tinúvel - Kukkiksen Simapoika
4. Tinúvel - Vampire Heart 5594
5. Jannica - Hopearinteen Magic Nute
6. Mette - Maximus II
7. Jannica - A.D. Silver King
8. Jannica - Corona's French Flame
9. Minnin - Roosan Kukka
10. Mette - Pink Ink
11. Minnin - Nicetime Miracle
12. Mette - Danielle
13. Mette - Delilah
14. Tinúvel - DD Durmuş Perişde
15. Mette - Ganesh Grigio
16. Mette - Heldhaftig Nevelvlek
17. Mette - Larissa WT
18. Tinúvel - DD Missile Kid
19. Jannica - De Coon
20. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
21. Mette - Saanan Sopusointu
22. Mintsu - Domination Dacapo
23. Mette - Albertina Alena
24. Jannica - P.P. Sonwite
25. Tinúvel - DD Gerald
26. Tinúvel - CRH Eat My Shorts!
27. Tinúvel - Nymfadora II
28. Jannica - A.D. Ocean Diamond

luokka 3. CIC3 (vaativa B, 125 cm, 120 cm) 8 osallistujaa
1. Jannica - Late
2. Tinúvel - Suprant Jazz
3. Mintsu - Caliméro
4. Mette - Mr. Champ
5. Tinúvel - Saint Jimmy 5594
6. Tinúvel - Starkman Ring xx
7. Kata - La Capone
8. Tinúvel - Suprant Moira

luokka 4. 50 cm 12 osallistujaa
1. Tinúvel - Freija 5594
2. Mette - Ninni
3. Tinúvel - Rella frá Peikonjoki
4. Mette - Floveringin Ropsvarka
5. Mette - Rapaschero
6. Mette - Rock Like Jiroko
7. Mette - Pikku Tikkunekku
8. Jannica - The Half Blood Prince AD
9. Tinúvel - Synnöve 5594
10. Mette - Andora
11. Mette - Zynische Adder
12. Tinúvel - Frida 5594

luokka 5. 80 cm 24 osallistujaa
1. Jannica - Winnie the Pooh
2. Tinúvel - Kukkiksen Elovalkea
3. Tinúvel - Kukkiksen Velmu-Tyttö
4. Tinúvel - DD Missile Kid
5. Mintsu - Domination Dacapo
6. Mette - Delilah
7. Mette - Rina van de Rostel
8. Mette - Andora
9. Mette - Rock Like Jiroko
10. Tinúvel - DD Gerald
11. Mette - Rapaschero
12. Mette - Liisu Loviise
13. Mette - Ganesh Grigio
14. Mette - Pikku Tikkunekku
15. Minnin - Roosan Kukka
16. Mette - Kermatoffee
17. Tinúvel - Vampire Heart 5594
18. Tinúvel - Alf 5594
19. Jannica - P.P. Sonwite
20. Tinúvel - CRH Bethanne
21. Mette - Danielle
22. Tinúvel - Steinkrug Polyfee
23. Tinúvel - Kukkiksen Elovoima
24. Tinúvel - CRH Eat My Shorts!

luokka 6. 100 cm 25 osallistujaa
1. Jannica - A.D. Silver King
2. Tinúvel - DD Durmuş Perişde
3. Mette - Danielle
4. Mette - Albertina Alena
5. Mette - Delilah
6. Mette - Larissa WT
7. Tinúvel - Saint Jimmy 5594
8. Tinúvel - Mr Murderous 5594
9. Mette - Heldehaftig Nevelvlek
10. Tinúvel - Suprant Moira
11. Tinúvel - Suprant Jazz
12. Mette - Ganesh Grigio
13. Minnin - Nicetime Miracle
14. Tinúvel - Nymfadora II
15. Mintsu - Caliméro
16. Mette - Saanan Sopusointu
17. Mette - Maximus II
18. Jannica - A.D. Dellan Diamond
19. Tinúvel - DD Daniil
20. Mette - Mr. Champ
21. Kata - La Capone
22. Mette - Pink Ink
23. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
24. Tinúvel - Afrikan 5594
25. Tinúvel - Miss Murderous

luokka 7. noviisi yhdistetty 12 osallistujaa
1. Tinúvel - Myrcella 5594
2. Mette - Rock Like Jiroko
3. Tinúvel - Easnadh
4. Tinúvel - DD Lunar Eclipse
5. Mette - Manfred
6. Tinúvel - Aislinn 5594
7. Tinúvel - DD Lunatic
8. Tinúvel - Tulikello
9. Mette - Andora
10. Tinúvel - Seriouslee 5594
11. Mette - Sapphire Snow
12. Mette - Ninni

luokka 8. vaativa yhdistetty 7 osallistujaa
1. Tinúvel - Hirttivaaran Tähtiralli
2. Tinúvel - Hirttivaaran Valdemar
3. Tinúvel - Hirttivaaran Tähtikello
4. Tinúvel - Lodewijk 5594
5. Tinúvel - Hirttivaaran Poppitähti
6. Tinúvel - Juverna
7. Tinúvel - Hirttivaaran Vilmaus

luokka 9. vaikea yhdistetty
peruttu
Tinúvel - Amor Vincit Omnia
Tinúvel - Silentium Amoris 5594
Tinúvel - Breandan Miss Gofer