Villi-Cup muut lajit 06/2014 tulokset

Tervetuloa Villeihin Painottuneet -sivuston järjestämään Villi-Cupiin kenttäratsastuksen, maastoesteiden ja valjakkoajon merkeissä! Kilpailut järjestetään 30.06.2014 ja viimeinen osallistumispäivä on 28.06.2014. Villi-Cupin osallistujilta ei vaadita VRL-tunnusta tai seuraa eikä osallistuvaa hevostakaan tarvitse rekisteröidä mihinkään.

Yksi ihminen saa tuoda jokaiseen luokkaan enintään 10 hevosta ja yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan per laji. Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia, joten kaikki mahtuvat varmasti mukaan.

Osallistuminen lähetetään osoitteeseen n.tuire@gmail.com otsikolla Villi-Cup muut * alla olevassa muodossa. Luokkaotsikon muodolla ei ole merkitystä ja osallistumiseen ei kuulu mitään tageja.

luokka
ratsastaja/ohjastaja - hevonen

* Halutessaan jokaiseen Villi-Cupiin voi osallistua myös yhdellä sähköpostilla ja tällöin otsikoksi tulee laittaa Villi-Cup. Eri lajien osallistumiset on tärkeää erotella selkeästi (lajin mukaiset väliotsikot on hyvä tapa), koska esimerkiksi rataesteillä ja muut lajit -kutsussa on molemmissa luokka 5. 80 cm ja tällöin pelkästään luokittain eroteltu osallistuminen ei takaa, että osallistuminen menee oikeaan lajiin.

Luokat

kenttäratsastus (koulu, rataeste, maastoeste)
luokka 1. aloittelijaluokka (helppo C, 60 cm, 60 cm)
luokka 2. helppo (helppo B, 95 cm, 90 cm)
luokka 3. CIC3 (vaativa B, 125 cm, 120 cm)
maastoesteratsastus
luokka 4. 50 cm
luokka 5. 80 cm
luokka 6. 100 cm
valjakkoajo
luokka 7. noviisi yhdistetty
luokka 8. vaativa yhdistetty
luokka 9. vaikea yhdistetty

Tulokset päivitetty 30.06.2014

luokka 1. aloittelijaluokka (helppo C, 60 cm, 60 cm) 15 osallistujaa
1. Mette - Andora
2. Mette - Rapaschero
3. Tinúvel - Melody P
4. Tinúvel - Priida EST
5. Mette - Zynische Adder
6. Mette - Ninni
7. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka
8. Tinúvel - Rella frá Peikonjoki
9. Jannica - P.P. Phalélina's
10. Mette - Pikku Tikkunekku
11. Tinúvel - Synnöve 5594
12. Mette - Floveringin Ropsvarka
13. Jannica - A.D. Lilla Camilla
14. Tinúvel - Tulikello
15. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö

luokka 2. helppo (helppo B, 95 cm, 90 cm) 16 osallistujaa
1. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
2. Jannica - A.D. Silver King
3. Tinúvel - CRH Bethanne
4. Tinúvel - Mr Murderous 5594
5. Mintsu - Domination Dacapo
6. Jannica - A.D. Ocean Diamond
7. Tinúvel - Vampire Heart 5594
8. Mette - Danielle
9. Tinúvel - Miss Murderous
10. Tinúvel - DD Durmuş Perişde
11. Tinúvel - Kukkiksen Simapoika
12. Mette - Saanan Sopusointu
13. Tinúvel - DD Daniil
14. Tinúvel - CRH Eat My Shorts!
15. Mette - Delilah
16. Tinúvel - Nymfadora II

luokka 3. CIC3 (vaativa B, 125 cm, 120 cm) 7 osallistujaa
1. Tinúvel - Suprant Moira
2. Tinúvel - Starkman Ring xx
3. Tinúvel - Suprant Jazz
4. Tinúvel - Saint Jimmy 5594
5. Madeleine - Rêve de Balance
6. Jannica - Late
7. Mintsu - Caliméro

luokka 4. 50 cm 16 osallistujaa
1. Sarah - Anxious
2. Mette - Floveringin Ropsvarka
3. Tinúvel - Seriouslee 5594
4. Mette - Zynische Adder
5. Tinúvel - Pompei RUS
6. Tinúvel - Freija 5594
7. Tinúvel - Kellottaja
8. Sarah - Happy Soldier
9. Jannica - The Half Blood Prince AD
10. Mette - Ninni
11. Tinúvel - Synnöve 5594
12. Tinúvel - Impossibru 5594
13. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö
14. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka
15. Tinúvel - Hirttivaaran Kalliope
16. Tinúvel - Priida EST

luokka 5. 80 cm 17 osallistujaa
1. Tinúvel - CRH Bethanne
2. Mette - Andora
3. Tinúvel - Tulikello
4. Tinúvel - Meelis 5594
5. Tinúvel - Liidia 5594
6. Jannica - P.P. Sonwite
7. Mintsu - Domination Dacapo
8. Tinúvel - Steinkrug Polyfee
9. Tinúvel - CRH Eat My Shorts!
10. Tinúvel - Kukkiksen Velmu-Tyttö
11. Mette - Rina van de Rostel
12. Mette - Pikku Tikkunekku
13. Jannica - Winnie the Pooh
14. Mette - Rapaschero
15. Tinúvel - Kukkiksen Elovoima
16. Tinúvel - Hirttivaaran Poppitähti
17. Tinúvel - Melody P

luokka 6. 100 cm 18 osallistujaa
1. Tinúvel - Nymfadora II
2. Tinúvel - Starkman Ring xx
3. Mintsu - Caliméro
4. Tinúvel - DD Gerald
5. Jannica - A.D. Dellan Diamond
6. Tinúvel - DD Scarecrow
7. Tinúvel - Deimos 5594 x
8. Tinúvel - DD Missile Kid
9. Jannica - A.D. Silver King
10. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
11. Mette - Saanan Sopusointu
12. Mette - Danielle
13. Mette - Delilah
14. Tinúvel - Miss Murderous
15. Tinúvel - Vampire Heart 5594
16. Tinúvel - DD Durmuş Perişde
17. Mette - Ganesh Grigio
18. Madeleine - Rêve de Balance

luokka 7. noviisi yhdistetty 21 osallistujaa
1. Madeleine - Rêve de Balance
2. Jannica - A.D. Dellan Diamond
3. Jannica - P.P. Phalélina's
4. Tinúvel - Seriosulee 5594
5. Jannica - A.D. Ansa
6. Tinúvel - DD Lunatic
7. Jannica - A.D. Ocean Diamond
8. Tinúvel - Aislinn 5594
9. Jannica - A.D. Magnificient Rock
10. Tinúvel - Snidget
11. Jannica - The Half Blood Prince AD
12. Jannica - A.D. Peek-A-Boo
13. Jannica - Feril
14. Tinúvel - DD Lunar Eclipse
15. Jannica - Mixed Max
16. Tinúvel - Tulikello
17. Jannica - A.D. Madison
18. Tinúvel - Mustikkapolun Nonparelli
19. Tinúvel - DD Easnadh
20. Tinúvel - DD Blythe
21. Tinúvel - Myrcella 5594

luokka 8. vaativa yhdistetty 7 osallistujaa
1. Tinúvel - Hirttivaaran Tähtiralli
2. Tinúvel - Hirttivaaran Tähtikello
3. Tinúvel - Hirttivaaran Poppitähti
4. Tinúvel - Hirttivaaran Vilmaus
5. Tinúvel - Hirttivaaran Valdemar
6. Tinúvel - Lodewijk 5594
7. Tinúvel - Juverna

luokka 9. vaikea yhdistetty
peruttu
Tinúvel - Amor Vincit Omnia
Tinúvel - Silentium Amoris 5594
Tinúvel - Breandan Miss Gofer