Villi-Cup koulu 10/2014 tulokset

Tervetuloa Villeihin Painottuneet -sivuston järjestämään Villi-Cupiin kouluratsastuksen merkeissä! Kilpailut järjestetään 30.10.2014 ja viimeinen osallistumispäivä on 28.10.2014. Villi-Cupin osallistujilta ei vaadita VRL-tunnusta tai seuraa eikä osallistuvaa hevostakaan tarvitse rekisteröidä mihinkään.

Ratsastaja saa tuoda jokaiseen luokkaan enintään 10 ratsua ja yksi ratsu saa osallistua kahteen luokkaan. Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia, joten kaikki mahtuvat varmasti mukaan.

Osallistuminen lähetetään osoitteeseen n.tuire@gmail.com otsikolla Villi-Cup koulu * alla olevassa muodossa. Luokkaotsikon muodolla ei ole merkitystä ja osallistumiseen ei kuulu mitään tageja.

luokka
ratsastaja - ratsu

* Halutessaan jokaiseen Villi-Cupiin voi osallistua myös yhdellä sähköpostilla ja tällöin otsikoksi tulee laittaa Villi-Cup. Eri lajien osallistumiset on tärkeää erotella selkeästi (lajin mukaiset väliotsikot on hyvä tapa), koska esimerkiksi rataesteillä ja muut lajit -kutsussa on molemmissa luokka 5. 80 cm ja tällöin pelkästään luokittain eroteltu osallistuminen ei takaa, että osallistuminen menee oikeaan lajiin.

Luokat

luokka 1. helppo D
luokka 2. helppo C
luokka 3. helppo B
luokka 4. KN Special
luokka 5. helppo A
luokka 6. vaativa B
luokka 7. vaativa A
luokka 8. Intermediate I
luokka 9. Grand Prix

Osallistujat päivitetty 03.11.2014

luokka 1. helppo D 12 osallistujaa
1. Mette - Lorenzo
2. Mette - Sapphire Snow
3. Mette - Andora
4. Mette - Feline Felicity
5. Mette - Khairi Sadi
6. Linnea - Chance of resin
7. Mette - Coconut Beach
8. Mette - Ninni
9. Mette - Rizwan Safi
10. Mette - Rock Like Jiroko
11. Rea - Clídna REA
12. Rea - Áedán REA

luokka 2. helppo C 16 osallistujaa
1. Mette - Andora
2. Mette - Coconut Beach
3. Mette - Zynische Adder
4. Josefine Noitamäki - Noitamäen Everyday's Fiasco
5. Mette - Lorenzo
6. Rea - Clídna REA
7. Mette - Khairi Sadi
8. Mette - Rock Like Jiroko
9. Mette - Sapphire Snow
10. Rea - Áedán REA
11. Mette - Rizwan Safi
12. Mette - Feline Felicity
13. Rea - Deirdre REA
14. Mette - Ninni
15. Linnea - Chance of resin
16. Emmi - Ghost

luokka 3. helppo B 19 osallistujaa
1. Mette - Kafele Shaafi
2. Rea - Bran REA
3. Iina - Astrum
4. Mette - Farida Laila
5. Mette - Pink Ink
6. Mette - Pocahontas
7. Carida - Bolarosa
8. Mette - Zynische Adder
9. Josefine Noitamäki - Helga av Rågkross
10. Rea - Deirdre REA
11. Mette - Kanaan Saif
12. Ninni Noitamäki - Noitamäen Gullskatten
13. Ninni Noitamäki - Noitamäen Havfrue
14. Ninni Noitamäki - Szamira
15. Carida - Bolarosa
16. Josefine Noitamäki - Lady Liberty
17. Mette - Pikku Tikkunekku
18. Mette - Saanan Sopusointu
19. Mette - Floveringin Ropsvarka

luokka 4. KN Special 12 osallistujaa
1. Mette - Rivervalley's Veronna
2. Mette - Liisu Loviise
3. Mette - Rapaschero
4. Mette - Kermatoffee
5. Jannica - A.D. Magnificient Rock
6. Jannica - A.D. Peek-A-Boo
7. Jannica - Dashantic AD
8. Rea - Bran REA
9. Mette - Amadeus
10. Mette - Danielle
11. Mette - Aidan An Farizah
12. Jannica - Tella

luokka 5. helppo A 27 osallistujaa
1. Mette - Kermatoffee
2. Iina - Leven Na De Dood
3. Carida - Gulliver
4. Jannica - Dashantic AD
5. Mette - Amadeus
6. Carida - Gulliver
7. Iina - Pulgada Presico
8. Carida - Bolarosa
9. allu - Apache Clouds
10. Jannica - A.D. Magnificient Rock
11. Iina - Milionesimo
12. Iina - Astrum
13. Destiny Noitamäki - Wonder Land
14. Mette - Rivervalley's Veronna
15. Jannica - Tella
16. Destiny Noitamäki - Riihikorven Peikko
17. Mette - Aidan An Farizah
18. Mette - Rapaschero
19. allu - Burst of Stardust
20. allu - Promised Day
21. Mette - Liisu Loviise
22. Rea - Breandan Aleesha
23. Carida - Bolarosa
24. Jannica - A.D. Peek-A-Boo
25. Mette - Danielle
26. Destiny Noitamäki - Dunsthof Kendall
27. Carida - Rodrigos

luokka 6. vaativa B 32 osallistujaa
1. Destiny Noitamäki - Pelottoman Heartbreaker ox
2. Mette - Heldehaftig Nevelvlek
3. allu - Charm Up
4. Jannica - Hopearinteen Valor
5. Carida - Rodrigos
6. Jannica - A.D. Silver King
7. Carida - Gulliver
8. Mette - Albertina Alena
9. Destiny Noitamäki - Monterson
10. Iina - Milionesimo
11. allu - Burst of Stardust
12. Iina - Pulgada Presico
13. Mette - Rosemarie
14. Jannica - A.D. Royal Fortune
15. Carida - Gulliver
16. Jannica - A.D. Mathilda
17. Mette - Mr. Champ
18. Iina- Leven Na De Dood
19. Jannica - Feril
20. Jannica - Hopearinteen Magic Nute
21. Jannica - Corona's French Flame
22. Mette - Larissa WT
23. Mette - Yellow Twix
24. Jannica - A.D. Lilla Camilla
25. Rea - Breandan Aleesha
26. Jannica - TT's Cassette
27. Mette - Alicia
28. Mette - Epona Peach
29. allu - Ultramarine
30. allu - Apache Clouds
31. Mette - Maximus II
32. Jannica - Mixed Max

luokka 7. vaativa A 11 osallistujaa
1. allu - Luciano II
2. allu - Charm Up
3. Mette - Mr. Champ
4. Mette - Albertina Alena
5. Jannica - De Coon
6. Jannica - Hopearinteen Valor
7. allu - Ultramarine
8. allu - Cinnabar
9. Carida - Laroosa
10. Mette - Maximus II
11. Jannica - Stormy's King

luokka 8. Intermediate I
peruttu
Mette - Rina van  de Rostel
Jannica - Late
allu - Luciano II
allu - Cinnabar

luokka 9. Grand Prix 7 osallistujaa
1. Carida - Jetstream
2. Carida - Don Ferdinand
3. Carida - Jetstream
4. Carida - Don Ferdinand
5. Jannica - Late
6. Mette - Rina van de Rostel
7. Carida - Oliviasa