Villi-Cup koulu 07/2014 tulokset

Tervetuloa Villeihin Painottuneet -sivuston järjestämään Villi-Cupiin kouluratsastuksen merkeissä! Kilpailut järjestetään 30.07.2014 ja viimeinen osallistumispäivä on 28.07.2014. Villi-Cupin osallistujilta ei vaadita VRL-tunnusta tai seuraa eikä osallistuvaa hevostakaan tarvitse rekisteröidä mihinkään.

Ratsastaja saa tuoda jokaiseen luokkaan enintään 10 ratsua ja yksi ratsu saa osallistua kahteen luokkaan. Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia, joten kaikki mahtuvat varmasti mukaan.

Osallistuminen lähetetään osoitteeseen n.tuire@gmail.com otsikolla Villi-Cup koulu * alla olevassa muodossa. Luokkaotsikon muodolla ei ole merkitystä ja osallistumiseen ei kuulu mitään tageja.

luokka
ratsastaja - ratsu

* Halutessaan jokaiseen Villi-Cupiin voi osallistua myös yhdellä sähköpostilla ja tällöin otsikoksi tulee laittaa Villi-Cup. Eri lajien osallistumiset on tärkeää erotella selkeästi (lajin mukaiset väliotsikot on hyvä tapa), koska esimerkiksi rataesteillä ja muut lajit -kutsussa on molemmissa luokka 5. 80 cm ja tällöin pelkästään luokittain eroteltu osallistuminen ei takaa, että osallistuminen menee oikeaan lajiin.

Luokat

luokka 1. helppo D
luokka 2. helppo C
luokka 3. helppo B
luokka 4. KN Special
luokka 5. helppo A
luokka 6. vaativa B
luokka 7. vaativa A
luokka 8. Intermediate I
luokka 9. Grand Prix

Tulokset päivitetty 04.08.2014

luokka 1. helppo D 14 osallistujaa
1. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö
2. Tinúvel - Pyhä-Jysäys
3. Mette - Rock Like Jiroko
4. Tinúvel - Rigantona
5. Tinúvel - Dwyn
6. Mette - Andora
7. Tinúvel - Andraste
8. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka
9. Tinúvel - Hirttivaaran Perttipaavali
10. Mette - Sapphire Snow
11. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka
12. Tinúvel - Cassandre 5594
13. Tinúvel - MUS Blanche-Neige
14. Mette - Ninni

luokka 2. helppo C 18 osallistujaa
1. Rähinä - K.R. Tuhkimo-Kiri
2. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö
3. Carida - Bolarosa
4. Tinúvel - Imporribru 5594
5. Tinúvel - Frida 5594
6. Tinúvel - Izabella 5594
7. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka
8. Tinúvel - Seriouslee 5594
9. Minni - Windelia
10. Minni - Wyat Casper Ghost
11. Mette - Rock Like Jiroko
12. Mette - Ninni
13. Tinúvel - Pyhä-Jysäys
14. Tinúvel - Hirttivaaran Perttipaavali
15. Mette - Andora
16. Tinúvel - Freija 5594
17. Mette - Sapphire Snow
18. Tinúvel - Synnöve 5594

luokka 3. helppo B 19 osallistujaa
1. Tinúvel - Pompei RUS
2. Mette - Delilah
3. Mintsu - Domination Dacapo
4. Tinúvel - CRH Bethanne
5. Mette - Saanan Sopusointu
6. Tinúvel - Afrikan 5594
7. Tinúvel - DD Daniil
8. Mette - Zynische Adder
9. Tinúvel - Akulina 5594
10. Mette - Pikku Tikkunekku
11. Tinúvel - DD Daenerys
12. Emma P. - Kesiksen Lusmuilija
13. Tinúvel - CRH Eat My Shorts!
14. Tinúvel - Kellottaja
15. Tinúvel - Hirttivaaran Poppitähti
16. Mette - Pink Ink
17. Emma P. - Promokuva KUIS
18. Tinúvel - Hirttivaaran Kalliope
19. Mette - Floveringin Ropsvarka

luokka 4. KN Special 33 osallistujaa
1. Tinúvel - Kukkiksen Elovalkea
2. Mette - Floveringin Ropsvarka
3. Tinúvel - Huvin Vilna
4. Mette - Pikku Tikkunekku
5. Jannica - The Half Blood Prince AD
6. Mette - Saanan Sopusointu
7. Jannica - P.P. Phalélina's
8. Mette - Pink Ink
9. Jannica - A.D. Madison
10. Carida - Rodrigos
11. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
12. Mette - Delilah
13. Jannica - A.D. Magnificient Rock
14. Tinúvel - DD Durmuş Perişde
15. Mette - Danielle
16. Carida - Bolarosa
17. Jannica - A.D. Peek-A-Boo
18. Tinúvel - Kukkiksen Simapoika
19. Jannica - P.P. Sonwite
20. Tinúvel - Hirttivaaran Valdemar
21. Minnin - Nicetime Miracle
22. Jannica - A.D. Ocean Diamond
23. Minnin - Roosan Kukka
24. Mette - Liisu Loviise
25. Tinúvel - DD Scarecrow
26. Tinúvel - DD Missile Kid
27. Mette - Kermatoffee
28. Carida - Laroosa
29. Carida - Gulliver
30. Mette - Zynische Adder
31. Tinúvel - Tulikello
32. Tinúvel - Vampire Heart 5594
33. Mette - Rapaschero

luokka 5. helppo A 35 osallistujaa
1. Emma P. - Patakuningas
2. Mintsu - Domination Dacapo
3. Tinúvel - Nymfadora II
4. Tinúvel - DD Durmuş Perişde
5. Tinúvel - Miss Murderous
6. Tinúvel - M. Waltari
7. Emma P. - Vilijonkan Sanavalmis
8. Jannica - A.D. Magnificient Rock
9. Mette - Larissa WT
10. Tinúvel - Hirttivaaran Ristipisto
11. Miivi - Kukkiksen Katinkulta
12. Tinúvel - Kukkiksen Kivijätti
13. Carida - Rodrigos
14. Carida - Laroosa
15. Mette - Heldehaftig Nevelvlek
16. Tinúvel - DD Gerald
17. Mette - Kermatoffee
18. Mette - Liisu Loviise
19. Jannica - A.D. Peek-A-Boo
20. Jannica - A.D. Madison
21. Destiny - Dunsthof Kendall
22. Tinúvel - Huvin Vilna
23. Jannica - A.D. Ocean Diamond
24. Jannica - The Half Blood Prince AD
25. Minnin - Nicetime Miracle
26. Jannica - P.P. Sonwite
27. Mette - Rapaschero
28. Emma P. - Radioactive 'DK
29. Carida - Gulliver
30. Emma P. - Sarvirukka
31. Minnin - Roosan Kukka
32. Tinúvel - Tulikello
33. Tinúvel - Pleitesia Ion
34. Mette - Danielle
35. Jannica - P.P. Phalélina's

luokka 6. vaativa B 28 osallistujaa
1. Jannica - Hopearinteen Valor
2. Jannica - Mixed Max
3. Carida - Don Ferdinand
4. Miivi - Kukkiksen Katinkulta
5. Mette - Mr. Champ
6. Kata - La Capone
7. Mette - Albertina Alena
8. Mette - Maximus II
9. Jannica - A.D. Royal Fortune
10. Jannica - TT's Cassette
11. Tinúvel - Kukkiksen Kultainen Donitsi
12. Tinúvel - Suprant Jazz
13. Jannica - Feril
14. Emma P. - Rohanda
15. Mintsu - Caliméro
16. Emma P. - Jetten Viimeinen Toivo
17. Jannica - A.D. Silver King
18. Minni - Huvitutin Hattivatti
19. Tinúvel - Saint Jimmy 5594
20. Tinúvel - Kukkiksen Kivijätti
21. Mette - Larissa WT
22. Jannica - Hopearinteen Magic Nute
23. Jannica - Corona's French Flame
24. Jannica - A.D. Mathilda
25. Tinúvel - Suprant Moira
26. Mette - Heldehaftig Nevelvlek
27. Jannica - A.D. Lilla Camilla
28. Tinúvel - Pleitesia Ion

luokka 7. vaativa A 13 osallistujaa
1. Mette - Maximus II
2. Tinúvel - GH's Custodio
3. Tinúvel - Kukkiksen Kultainen Donitsi
4. Tinúvel - Suprant Jazz
5. Jannica - De Coon
6. Mintsu - Caliméro
7. Carida - Don Ferdinand
8. Mette - Albertina Alena
9. Tinúvel - Universo
10. Mette - Mr. Champ
11. Carida - Jetstream
12. Tinúvel - Starkman Ring xx
13. Carida - Oliviasa

luokka 8. Intermediate I 8 osallistujaa
1. Carida - Oliviasa
2. Mette - Ganesh Grigio
3. Tinúvel - Universo
4. Carida - Jetstream
5. Mette - Rina van de Rostel
6. Jannica - Late
7. Tinúvel - Starkman Ring xx
8. Tinúvel - GH's Custodio

luokka 9. Grand Prix
peruttu
Jannica - Late
Mette - Rina van de Rostel
Mette - Ganesh Grigio
Marie - Brianne Yest