Villi-Cup este 02/2015 tulokset

Tervetuloa Villeihin Painottuneet -sivuston järjestämään Villi-Cupiin esteratsastuksen merkeissä! Kilpailut järjestetään 28.02.2015 ja viimeinen osallistumispäivä on 25.02.2015. Villi-Cupin osallistujilta ei vaadita VRL-tunnusta tai seuraa eikä osallistuvaa hevostakaan tarvitse rekisteröidä mihinkään.

Ratsastaja saa tuoda jokaiseen luokkaan enintään 10 ratsua ja yksi ratsu saa osallistua kahteen luokkaan. Jokaiseen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia, joten kaikki mahtuvat varmasti mukaan.

Osallistuminen lähetetään osoitteeseen n.tuire@gmail.com otsikolla Villi-Cup este * alla olevassa muodossa. Luokkaotsikon muodolla ei ole merkitystä ja osallistumiseen ei kuulu mitään tageja.

luokka
ratsastaja - ratsu

* Halutessaan jokaiseen Villi-Cupiin voi osallistua myös yhdellä sähköpostilla ja tällöin otsikoksi tulee laittaa Villi-Cup. Eri lajien osallistumiset on tärkeää erotella selkeästi (lajin mukaiset väliotsikot on hyvä tapa), koska esimerkiksi rataesteillä ja muut lajit -kutsussa on molemmissa luokka 5. 80 cm ja tällöin pelkästään luokittain eroteltu osallistuminen ei takaa, että osallistuminen menee oikeaan lajiin.

Luokat

luokka 1. 40 cm
luokka 2. 50 cm
luokka 3. 60 cm
luokka 4. 70 cm
luokka 5. 80 cm
luokka 6. 90 cm
luokka 7. 100 cm
luokka 8. 120 cm
luokka 9. 140 cm

Tulokset päivitetty 03.03.2015

luokka 1. 40 cm
peruttu
Vipsu - Bercicca

luokka 2. 50 cm
peruttu
Eppu - Jeremon’s Jippu
Vipsu - LS Cap Ital Robin
Mila - Taffeltoff
Mila - Hilmaluodon Eevertti

luokka 3. 60 cm 10 osallistujaa
1. Mila - Hugging Rewa
2. Eppu - Jeremon’s Jippu
3. Jannica - A.D. Ansa
4. Vipsu - LS Cap Ital Robin
5. Eppu - Samrong
6. Eppu - Ringo Star
7. Mila - K.B. Murheenkryyni
8. Mila - Vaahterapolun Tuju-Soppa
9. Mila - Inferno Beat
10. Eppu - Sky Dancer

luokka 4. 70 cm 12 osallistujaa
1. Eppu - Almost Miss
2. Eppu - Thriller
3. Jackeye - Pompei
4. Sandra´s - Solar Eclipse
5. Eppu - Ringo Star
6. Eppu - Elviira
7. Eppu - Samrong
8. Eppu - Sky Dancer
9. Daw - Vaalea Unelma
10. Jackeye - Reposaaren Aino
11. Jannica - A.D. Ansa
12. Eppu - Perlita

luokka 5. 80 cm 19 osallistujaa
1. Mila - Kinderi Suprise
2. Jackeye - Reposaaren Aino
3. Mila - P.O. Vikarasti
4. Eppu - Patruuna
5. Ireth - Mihkel Koit
6. Vipsu - Beautiful Winter Day
7. Eppu - Almost Miss
8. Mila - K.B. Karmankalpea
9. Eppu - Elviira
10. Daw - Eward
11. Sandra´s - Solar Eclipse
12. Jannica - Winnie the Pooh
13. Daw - Satisuti
14. Eppu - Perlita
15. Daw - Vaalea Unelma
16. Mari - H.D Monlain
17. Jackeye - Pompei
18. Mila - K.B. Huhupuhe
19. Eppu - Thriller

luokka 6. 90 cm 13 osallistujaa
1. Vipsu - Beautiful Winter Day
2. Eppu - Drop the Bass
3. Eppu - Misty Mountain
4. Daw - Eward
5. Ireth - Mihkel Koit
6. Jannica - Winnie the Pooh
7. Eppu - Dragon’s Fire
8. Aivi - Primadonna FGH
9. Daw - Satisuti
10. Mila - Greywood's Vanil Noir
11. Vipsu - Crumpwell Prophet
12. Daw - Mustikkapolun Blondi
13. Eppu - Patruuna

luokka 7. 100 cm 17 osallistujaa
1. Mari - Safe and Sound
2. Mila - Bambinya
3. Aivi - Orion RGE
4. Eppu - Blue-Rose
5. Vipsu - Crumpwell Prophet
6. Jannica - Nuttin Better
7. Mila - Artiikin Ilotuikku
8. Eppu - Misty Mountain
9. Mari - Dangerous Agressive
10. Vipsu - Vanillan Musta
11. Eppu - Drop the Bass
12. Daw - Mustikkapolun Blondi
13. Eppu - Dragon’s Fire
14. Sandra´s - Swaantje Kern
15. Aivi - Primadonna FGH
16. Mila - Kazimir Ion
17. Mila - Joogin Ketjureaktio

luokka 8. 120 cm 12 osallistujaa
1. Vipsu - Vanillan Musta
2. Jannica - A.D. Ewa
3. Sandra´s - Swaantje Kern
4. Mila - Chinook's Whyalla
5. Jannica - Corona's French Flame
6. Eppu - Blue-Rose
7. Jannica - Hopearinteen Magic Nute
8. Vipsu - Red Patrox BB
9. Aivi - Orion RGE
10. Jannica - A.D. Nelly's Robert
11. Mila - Ryant II
12. Mari - Pure Strength

luokka 9. 140 cm
peruttu
Jannica - Stormy's King
Jannica - Late
Vipsu - Red Patrox BB