Presta on muuttanut osoitteeseen http://presta.zafiro.ws/, tervetuloa! Nimi vaihtui takaisin Presta Ahaltekesiin, hevosten osoitteet pysyvät samana.

Presta Trophy LJ:n alainen arvokilpailu

Presta Trophy on Laukkajaoksen hyväksymä arvokilpailu ryhmälle 4 (at, turk, tersk, don), joka pyritään järjestämään CAS-vuosittain huhti-syyskuun välillä. Kilpailu koostuu neljästä prep-päivästä, joissa jokaisessa on kaksi prep-lähtöä. Näistä lähdöistä kaikki neljän parhaan joukkoon tulleet saavat oikeuden osallistua varsinaiseen kisapäivään, jolloin järjestetään kolme päälähtöä.

Trophyn kaikki lähdöt juostaan G1-tasolla, mutta matkat ja pohja vaihtelee lähtöjen kesken. Mistä tahansa prep-lähdöstä saa oikeuden osallistua mihin tahansa päälähtöön (vrt. Breeders' Cup: tietystä prepistä oikeus osallistua vain tiettyyn päälähtöön).

Osallistuminen
Preppiin osallistutaan aivan samalla tavalla kuin tavallisiin lähtöihin ja niihin saa osallistua kaikki ne nelosryhmän hevoset, joilla on oikeus kilpailla G1-tasolla ja jotka täyttävät lähdön ikärajoituksen.
Päälähtöön saa osallistua vain ne hevoset, jotka ovat tulleet neljän parhaan joukkoon jossakin prep-lähdössä kyseisenä CAS-vuonna. Tämän lisäksi osallistujalta vaaditaan vähintään kolme hyväksyttyä starttia, vaikka suositus(1) onkin viisi lähtöä. Päälähtöön osallistuessa perustietojen lisäksi tulee ilmoittaa hevosen viisi viimeisintä tulosta ja nämä tulee merkitä uusimmasta vanhimpaan. Jos hevosella on esimerkiksi vain kolme sijoitusta, silloin merkitään ainoastaan ne. Esimerkki:
7v at-t Masha IY - om. Presta Racing Center (3-2-4-5-1)
5v at-t Palegeja PA - om. Presta Racing Center (1-1-3-8)

(1) Lue arvonta-sivulta, miksi hevosilla suositellaan oltavan viisi sijoitusta ennen Presta Trophyyn osallistumista.

Prep-lähtöjen tulokset ratkaistaan tavallisella arvonnalla, mutta päälähtöjen tulokset ratkaistaan suhteutetulla arvonnalla osallistuvien hevosten edellisten sijoitusten perusteella.

Lähdöt on listattu alle: Kahdeksan ensimmäistä ovat prep-lähtöjä ja kolme viimeisintä päälähtöjä. Lähdön perässä oleva rahasumma annetaan voittajalle ja muut sijoittuneet saavat normaaliin tapaan itselleen prosentuaalisen määrän voittosummasta (2. 60%, 3. 40%, 4. 20%, 5. 10%).

G1 Presta Sprint (1 800 m, hiekka) | 3-8-vuotiaat | 245 0000 ve G1 Presta Turf Sprint (1 800 m, nurmi) | 3-8-vuotiaat | 245 000 ve G1 Presta Easy Stayer (2 300 m, hiekka) | 4-8-vuotiaat | 250 000 ve G1 Presta Turf Easy Stayer (2 300 m, nurmi) | 4-8-vuotiaat | 250 000 ve G1 Presta Stayer (2 800 m, hiekka) | 4-8-vuotiaat | 255 000 ve G1 Presta Turf Stayer (2 800 m, nurmi) | 4-8-vuotiaat | 255 000 ve G1 Presta Classic (3 800 m, hiekka) | 4-8-vuotiaat | 260 000 ve G1 Presta Turf Classic (3 800 m, nurmi) | 4-8-vuotiaat | 260 000 ve G1 Presta Trophy Sprint (1 800 m, hiekka) | 3-8-vuotiaat | 300 0000 ve G1 Presta Trophy Stayer (2 800 m, hiekka) | 4-8-vuotiaat | 300 000 ve G1 Presta Trophy Classic (3 800 m, hiekka) | 4-8-vuotiaat | 300 000 ve

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXXIX
Presta Sprint ja Turf Sprint 23.10.2015 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 27.10.2015 Presta Stayer ja Turf Stayer 01.11.2015 Presta Classic ja Turf Classic 05.11.2015 Presta Trophy (päälähdöt) 10.11.2015
Presta Sprint 1. 5v turk-o Miroslav - om. Dimma 2. 4v at-t Valessa - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v tersk-t Nadya - om. Dimma 4. 4v at-t Chernila S - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Sprint 1. 3v at-t Vitalis S - om. sandi / Síoraí Acres 2. 3v at-o Karhov S - om. sandi / Síoraí Acres 3. 3v at-t Kremali S - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Easy Stayer 1. 4v at-t Ikindi VEC - om. Taija 2. 5v at-o Sputnik - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v turk-t Sofiya - om. Dimma 4. 4v at-o Hedeon Ignati - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Easy Stayer 1. 4v at-o Bayram - om. Taija 2. 4v at-t Valessa - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v don-t Ludmila - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Stayer 1. 4v at-t Chernila S - om. sandi / Síoraí Acres 2. 5v at-o Sputnik - om. sandi / Síoraí Acres 3. 4v at-t Ikindi VEC - om. Taija Presta Turf Stayer 1. 5v at-t Ustinya - om. Taija 2. 4v at-t Valessa - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v don-t Ludmila - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Classic 1. 4v at-o Viljem - om. Taija 2. 4v at-t Chernila S - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v at-o Sputnik - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Classic 1. 4v at-t Valessa - om. sandi / Síoraí Acres 2. 5v don-t Ludmila - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v at-t Ustinya - om. Taija
 
Presta Trophy Sprint 1. 5v turk-o Miroslav - om. Dimma (1+3+1 = 5) 2. 4v at-t Ikindi VEC - om. Taija (2+1+3 = 6) 3. 3v at-o Karhov S - om. sandi / Síoraí Acres (3+4+2 = 9) 4. 5v turk-t Sofiya - om. Dimma (4+2+4 = 10) Presta Trophy Stayer 1. 4v at-o Bayram - om. Taija (1+2+1 = 4) 2. 4v at-o Hedeon Ignati - om. sandi / Síoraí Acres (2+2+2 = 6) 3. 5v at-t Ustinya - om. Taija (3+1+3 = 7) Presta Trophy Classic 1. 4v at-o Viljem - om. Taija (1+1+1 = 3) 2. 4v at-t Chernila S - om. sandi / Síoraí Acres (2+3+2 = 7) 3. 5v at-o Sputnik - om. sandi / Síoraí Acres (3+2+3 = 8)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXXVIII
Presta Sprint ja Turf Sprint 12.07.2015 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 15.07.2015 Presta Stayer ja Turf Stayer 19.07.2015 Presta Classic ja Turf Classic 23.07.2015 Presta Trophy (päälähdöt) 28.07.2015
Presta Sprint 1. 4v at-t Liliya - om. Dimma 2. 4v tersk-t Anisja - om. Huba 3. 3v at-t Chernila S - om. sandi / Síoraí Acres 4. 4v tersk-t Nadya - om. Dimma Presta Turf Sprint 1. 6v at-t Shura - om. Hayai TB's 2. 6v at-o Ludo - om. sandi / Síoraí Acres 3. 4v at-o Karaman - om. Dimma
Presta Easy Stayer 1. 4v tersk-t Anisja - om. Huba 2. 5v don-o Theo - om. sandi / Síoraí Acres 3. 6v at-t Shura - om. Hayai TB's 4. 6v at-o Deymos Ics - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Easy Stayer 1. 5v at-o Terkush - om. Huba 2. 4v at-t Talya S - om. Taija 3. 6v at-o Ludo - om. sandi / Síoraí Acres 4. 5v don-t Thesan - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Stayer 1. 4v don-t Siroco - om. sandi / Síoraí Acres 2. 7v at-t Zinaida - om. Taija 3. 6v at-o Deymos Ics - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Stayer 1. 5v don-t Thesan - om. sandi / Síoraí Acres 2. 6v at-t Antonina - om. Taija 3. 5v don-o Theo - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Classic 1. 6v at-o Deymos Ics - om. sandi / Síoraí Acres 2. 4v at-o Julij S - om. Taija 3. 4v tersk-t Anisja - om. Huba Presta Turf Classic 1. 4v at-t Rayna BRA - om. Taija 2. 5v at-o Terkush - om. Huba 3. 5v don-o Theo - om. sandi / Síoraí Acres
 
Presta Trophy Sprint 1. 4v at-t Liliya - om. Dimma (1+3+1 = 5) 2. 4v tersk-t Anisja - om. Huba (2+2+3 = 7) 3. 6v at-t Shura - om. Hayai TB's (4+5+2 = 11) 4. 3v at-t Chernila S - om. sandi / Síoraí Acres (3+4+4 = 11) Presta Trophy Stayer 1. 7v at-t Zinaida - om. Taija (2+1+1 = 4) 2. 5v don-o Theo - om. sandi / Síoraí Acres (1+2+3 = 6) 3. 6v at-o Deymos Ics - om. sandi / Síoraí Acres (3+3+2 = 8) Presta Trophy Classic 1. 5v at-o Terkush - om. Huba (1+2+1 = 4) 2. 4v at-o Julij S - om. Taija (2+1+2 = 5) 3. 4v don-t Siroco - om. sandi / Síoraí Acres (3+3+3 = 9)

takaisin ylös

CAS-vuosina XXXVI ja XXXVII ei järjestetty Presta Trophya.
kutsut ja sijoittuneet, CAS XXXV
Presta Sprint ja Turf Sprint 05.11.2014 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 09.11.2014 Presta Stayer ja Turf Stayer 12.11.2014 Presta Classic ja Turf Classic 16.11.2014 Presta Trophy (päälähdöt) 21.11.2014
Presta Sprint 1. 6v at-t Sele-Lemek - om. Vecno Stud 2. 6v at-o Zhuk - om. sandi / Síoraí Acres 3. 6v at-t Dolina - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Sprint 1. 5v at-t Presta Stasya - om. sandi / Síoraí Acres 2. 5v at-t Presta Yelizaveta - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v at-t Presta Nadejda - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Easy Stayer 1. 6v at-t Dolina - om. sandi / Síoraí Acres 2. 6v at-o Rasputin - om. sandi / Síoraí Acres 3. 6v at-t Lana - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Easy Stayer 1. 7v at-t Bereza - om. sandi / Síoraí Acres 2. 5v at-t Presta Nadejda - om. sandi / Síoraí Acres 3. 7v at-t Laika - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Stayer 1. 6v at-t Lana - om. sandi / Síoraí Acres 2. 6v at-o Rasputin - om. sandi / Síoraí Acres 3. 6v at-t Vitamin - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Stayer 1. 5v at-t Presta Nadejda - om. sandi / Síoraí Acres 2. 4v at-t Polina - om. Taija 3. 7v at-t Laika - om. sandi / Síoraí Acres
Presta Classic 1. 6v tesrk-t Czarinna - om. Kerppa 2. 5v tersk-o Azik-Mar - om. Kerppa 3. 5v tersk-t Timona - om. Kerppa 4. 6v at-o Kursky - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Classic 1. 6v tersk-t Shinayja - om. Kerppa 2. 7v tersk-o Ranza - om. Kerppa 3. 6v tersk-t Mineral - om. Kerppa 4. 7v at-t Laika - om. sandi / Síoraí Acres
 
Presta Trophy Sprint 1. 6v at-t Sele-Lemek - om. Vecno Stud (2+1+1 = 4) 2. 6v at-t Lana - om. sandi / Síoraí Acres (1+3+2 = 6) 3. 6v at-t Dolina - om. sandi / Síoraí Acres (4+2+3 = 9) 4. 6v at-o Zhuk - om. sandi / Síoraí Acresk (3+4+4 = 11) Presta Trophy Stayer 1. 5v tersk-o Azik-Mar - om. Kerppa (2+4+2 = 8) 2. 5v tersk-t Timona - om. Kerppa (3+1+4 = 8) 3. 6v at-o Kursky - om. sandi / Síoraí Acres (1+3+6 = 10) 4. 6v at-t Vitamin - om. sandi / Síoraí Acres (4+6+1 = 11) Presta Trophy Classic 1. 6v tersk-t Shinayja - om. Kerppa (1+3+1 = 5) 2. 6v at-o Rasputin - om. sandi / Síoraí Acres (2+1+2 = 5) 3. 6v tersk-t Mineral - om. Kerppa (3+2+3 = 8) 4. 7v tersk-o Ranza - om. Kerppa (4+4+4 = 12)

takaisin ylös

CAS-vuonna XXXIV ei järjestetty Presta Trophya.
kutsut ja sijoittuneet, CAS XXXIII
Presta Sprint ja Turf Sprint 17.06.2014 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 20.06.2014 Presta Stayer ja Turf Stayer 23.06.2014 Presta Classic ja Turf Classic 26.06.2014 Presta Trophy (päälähdöt) 30.06.2014
Presta Sprint 1. 4v at-t Sele-Lemek - om. Vecno Stud 2. 5v at-t Presta Nadya - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Gerasim - om. Presta Racing Center Presta Turf Sprint peruttu
Presta Easy Stayer 1. 4v tersk-t Istamin - om. Kerppa 2. 4v at-t Sele-Lemek - om. Vecno Stud 3. 4v tersk-o Dedermin - om. Kerppa Presta Turf Easy Stayer 1. 4v tersk-o Pallad - om. Kerppa 2. 5v tersk-t Labidja - om. Kerppa 3. 4v tersk-t Shinayja - om. Kerppa
Presta Stayer peruttu Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic 1. 4v tersk-o Bogdan - om. Kerppa 2. 5v at-o Presta Gerasim - om. Presta Racing Center 3. 5v tersk-o Ranza - om. Kerppa Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint 1. 4v tersk-o Bogdan - om. Kerppa (1+1+2 = 4) 2. 5v at-t Presta Nadya - om. Presta Racing Center (2+3+1 = 6) 3. 4v tersk-o Dedermin - om. Kerppa (3+2+3 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 4v at-t Sele-Lemek - om. Vecno Stud (3+1+1 = 5) 2. 5v tersk-o Ranza - om. Kerppa (1+2+2 = 5) 3. 4v tersk-t Shinayja - om. Kerppa (2+3+3 = 8) Presta Trophy Classic 1. 4v tersk-o Pallad - om. Kerppa (2+1+1 = 4) 2. 4v tersk-t Istamin - om. Kerppa (1+2+2 = 5) 3. 5v at-o Presta Gerasim - om. Presta Racing Center (3+3+3 = 9) 4. 5v tersk-t Labidja - om. Kerppa (4+4+4 = 12)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXXII
Presta Sprint ja Turf Sprint 31.03.2014 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 06.04.2014 Presta Stayer ja Turf Stayer 08.04.2014 Presta Classic ja Turf Classic 10.04.2014 Presta Trophy (päälähdöt) 13.04.2014
Presta Sprint 1. 5v at-o Presta Kostya - om. Presta Racing Center 2. 4v at-t Tayga - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v at-t Presta Nadya - om. Presta Racing Center Presta Turf Sprint 1. 5v at-o Leonid - om. sandi / Síoraí Acres 2. 4v at-o Karlik - om. sandi / Síoraí Acres 3. 5v at-t Presta Aza - om. Presta Racing Center
Presta Easy Stayer 1. 4v at-o Karlik - om. sandi / Síoraí Acres 2. 5v at-t Presta Irinushka - om. Presta Racing Center 3. 4v at-t Tayga - om. sandi / Síoraí Acres Presta Turf Easy Stayer peruttu
Presta Stayer peruttu Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic peruttu Presta Turf Classic 1. 4v at-o Karlik - om. sandi / Síoraí Acres 2. 5v at-o Presta Gerasim - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Tayga - om. sandi / Síoraí Acres
 
Presta Trophy Sprint 1. 5v at-o Presta Kostya - om. Presta Racing Center (1+1+3 = 5) 2. 5v at-t Presta Nadya - om. Presta Racing Center (3+2+1 = 6) 3. 5v at-o Leonid - om. sandi / Síoraí Acres (2+3+2 = 7) 4. 5v at-o Presta Gerasim - om. Presta Racing Center (4+4+4 = 12) Presta Trophy Stayer 1. 5v at-t Presta Irinushka - om. Presta Racing Center (1+3+1 = 5) 2. 4v at-o Karlik - om. sandi / Síoraí Acres (2+2+2 = 6) 3. 5v at-t Tayga - om. sandi / Síoraí Acres (3+1+4 =8) 4. 5v at-t Presta Aza - om. Presta Racing Center (4+4+3 = 11) Presta Trophy Classic peruttu

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXXI
Presta Sprint ja Turf Sprint 16.12.2013 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 19.12.2013 Presta Stayer ja Turf Stayer 22.12.2013 Presta Classic ja Turf Classic 27.12.2013 Presta Trophy (päälähdöt) 31.12.2013
Kaikki lähdöt peruttu, koska osallistujia ei ollut (tarpeeksi).

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXX
Presta Sprint ja Turf Sprint 03.10.2013 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 06.10.2013 Presta Stayer ja Turf Stayer 09.10.2013 Presta Classic ja Turf Classic 16.10.2013 Presta Trophy (päälähdöt) 20.10.2013
Kaikki lähdöt peruttu, koska osallistujia ei ollut (tarpeeksi).

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXIX
Presta Sprint ja Turf Sprint 20.07.2013 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 25.07.2013 Presta Stayer ja Turf Stayer 28.07.2013 Presta Classic ja Turf Classic 31.07.2013 Presta Trophy (päälähdöt) 04.08.2013
Presta Sprint peruttu Presta Turf Sprint peruttu
Presta Easy Stayer peruttu Presta Turf Easy Stayer peruttu
Presta Stayer 1. 5v at-t Presta Aza - om. Presta Racing Center 2. 5v at-t Presta Irinushka - om. Presta Racing Center 3. 4v at-t Presta Magdalina - om. Troll Stud Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic peruttu Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint peruttu Presta Trophy Stayer peruttu Presta Trophy Classic peruttu

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXVIII
Presta Sprint ja Turf Sprint 19.03.2013 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 22.03.2013 Presta Stayer ja Turf Stayer 25.03.2013 Presta Classic ja Turf Classic 28.03.2013 Presta Trophy (päälähdöt) 02.04.2013
Presta Sprint peruttu Presta Turf Sprint peruttu
Presta Easy Stayer 1. 5v at-t Olivera - om. Knoxdale Farm 2. 6v at-o Upornyi EP - om. Southern E Arabs 3. 6v tersk-o Kracavets EP - om. Southern E Arabs 4. 5v tersk-o Kapitál'nyi - om. Southern E Arabs Presta Turf Easy Stayer 1. 4v at-t Tumannost' - om. Southern E Arabs 2. 5v at-o Golova - om. Southern E Arabs 3. 5v tersk-o Siânie - om. Southern E Arabs
Presta Stayer 1. 4v at-t Krem VEC - om. Dust Racehorses Inc. 2. 5v at-o Uspéx - om. Southern E Arabs 3. 7v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm 4. 4v at-t Sozvézdije - om. Southern E Arabs Presta Turf Stayer 1. 5v tersk-o Kapitál’nyi - om. Southern E Arabs 2. 6v at-o Upornyi EP - om. Southern E Arabs 3. 6v tersk-o Kracavets EP - om. Southern E Arabs
Presta Classic 1. 4v at-t Totsyi - om. Southern E Arabs 2. 7v at-t Zinaida - om. Speedholics 3. 6v tersk-o Kracavets EP - om. Southern E Arabs 4. 7v at-t Yastreb - om. Speedholics Presta Turf Classic 1. 4v at-t Jasmin Ics - om. Speedholics 2. 5v tersk-o Siânie - om. Southern E Arabs 3. 5v at-o Prokhor - om. Speedholics 4. 6v at-o D'yavol - om. Speedholics
 
Presta Trophy Sprint 1. 4v at-t Sozvézdije - om. Southern E Arabs (1+3+1 = 5) 2. 6v tersk-o Kracavets EP - om. Southern E Arabs (2+2+2 = 6) 3. 5v tersk-o Kapitál’nyi - om. Southern E Arabs (3+1+3 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 5v at-o Uspéx - om. Southern E Arabs (2+1+2 = 5) 2. 5v at-t Olivera - om. Knoxdale Farm (3+2+4 = 9) 3. 7v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm (1+3+6 = 10) 4. 4v at-t Tumannost’ - om. Southern E Arabs (4+4+3 = 11) Presta Trophy Classic 1. 4v at-t Totsyi - om. Southern E Arabs (1+1+1 = 3) 2. 5v tersk-o Siânie - om. Southern E Arabs (3+3+2 = 8) 3. 7v at-t Zinaida - om. Speedholics (2+5+3 = 10) 4. 6v at-o D'yavol - om. Speedholics (4+2+4 = 10)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXVII
Presta Sprint ja Turf Sprint 20.01.2013 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 23.01.2013 Presta Stayer ja Turf Stayer 26.01.2013 Presta Classic ja Turf Classic 29.01.2013 Presta Trophy (päälähdöt) 03.02.2013
Presta Sprint 1. 5v at-o Larom BHE - om. Knoxdale Farm 2. 5v at-t Presta Aza - om. Presta Racing Center 3. 6v at-o Presta Yarov - om. Knoxdale Farm 4. 5v at-o D'yavol - om. Speedholics Presta Turf Sprint peruttu
Presta Easy Stayer 1. 5v tersk-o Muzestvo EP - om. Southern E Arabs 2. 5v at-t Zinaida - om. Speedholics 3. 6v at-o Calibra - om. Speedholics 4. 6v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm Presta Turf Easy Stayer 1. 5v at-o Presta Wolodya - om. Presta Racing Center 2. 5v at-o Upornyi EP - om. Southern E Arabs 3. 7v at-o Presta Bogdan - om. Presta Racing Center 4. 7v at-t Gin Snezhana - om. Presta Racing Center
Presta Stayer peruttu Presta Turf Stayer 1. 5v tersk-t Kovarstvo EP - om. Southern E Arabs 2. 5v at-t Privlje Katelvnyi EP - om. Southern E Arabs 3. 6v at-o Presta Zinoviy - om. Presta Racing Center
Presta Classic peruttu Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint 1. 5v at-o Larom BHE - om. Knoxdale Farm (2+1+1 = 4) 2. 5v at-o D'yavol - om. Speedholics (3+2+2 = 5) 3. 6v at-o Presta Yarov - om. Knoxdale Farm (1+3+3 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 5v tersk-o Muzestvo EP - om. Southern E Arabs (2+2+2 = 6) 2. 5v at-t Zinaida - om. Speedholics (1+5+3 = 9) 3. 6v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm (5+4+1 = 10) 4. 5v at-o Upornyi EP - om. Southern E Arabs (3+3+4 = 10) Presta Trophy Classic 1. 5v tersk-t Kovarstvo EP - om. Southern E Arabs (1+2+3 = 5) 2. 5v at-t Privlje Katelvnyi EP - om. Southern E Arabs (2+3+1 = 6) 3. 8v at-o Presta Bogdan - om. Presta Racing Center (3+1+2 = 6)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXVI
Presta Sprint ja Turf Sprint 07.11.2012 Presta Stayer ja Turf Stayer 11.11.2012 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 15.11.2012 Presta Classic ja Turf Classic 21.11.2012 Presta Trophy (päälähdöt) 25.11.2012
Presta Sprint 1. 5v at-o Presta Yarov - om. Knoxdale Farm 2. 6v at-t Presta Maryana - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Zinoviy - om. Presta Racing Center 4. 5v at-t Presta Sveta - om. Presta Racing Center Presta Turf Sprint 1. 5v at-t Gin Snezhana - om. Presta Racing Center 2. 7v at-o Presta Rodion - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Bogdan - om. Presta Racing Center
Presta Easy Stayer 1. 4v at-t Mudrost EP - om. Southern E Arabs 2. 5v at-o Presta Wolodya - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm 4. 5v at-t Lydia BHE - om. Knoxdale Farm Presta Turf Easy Stayer peruttu
Presta Stayer 1. 4v at-t Mudrost EP - om. Southern E Arabs 2. 5v at-t Presta Sveta - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Gin Snezhana - om. Presta Racing Center Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic peruttu Presta Turf Classic 1. 5v at-o Presta Zinoviy - om. Presta Racing Center 2. 6v at-t Presta Maryana - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Zinaida - om. Speedholics
 
Presta Trophy Sprint 1. 6v at-t Gin Snezhana - om. Presta Racing Center (1+2+2 = 5) 2. 5v at-o Presta Zinoviy - om. Presta Racing Center (2+1+3 = 6) 3. 5v at-o Presta Yarov - om. Knodale Farm (3+3+1 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 5v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm (1+3+1 = 5) 2. 6v at-t Lydia BHE - om. Knoxdale Farm (4+1+2 = 7) 3. 4v at-t Mudrost EP - om. Southern E Arabs (2+2+3 = 7) 4. 5v at-o Presta Wolodya - om. Presta Racing Center (3+4+4 = 11) Presta Trophy Classic 1. 6v at-o Presta Bogdan - om. Presta Racing Center (1+1+1 = 3) 2. 5v at-t Zinaida - om. Speedholics (2+4+2 = 8) 3. 6v at-t Presta Sveta - om. Presta Racing Center (3+2+4 = 9) 4. 6v at-t Presta Maryana - om. Presta Racing Center (4+3+3 = 10)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXV
Presta Sprint ja Turf Sprint 18.08.2012 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 21.08.2012 Presta Stayer ja Turf Stayer 24.08.2012 Presta Classic ja Turf Classic 27.08.2012 Presta Trophy (päälähdöt) 02.09.2012
Presta Sprint peruttu Presta Turf Sprint peruttu
Presta Easy Stayer 1. 6v at-t Presta Safina - om. Presta Racing Center 2. 5v at-t Lydia BHE - om. Knoxdale Farm 3. 5v at-t Presta Zhenya - om. Presta Racing Center Presta Turf Easy Stayer peruttu
Presta Stayer 1. 5v at-t Presta Zhenya - om. Presta Racing Center 2. 7v at-o Presta Rodion - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Ferafont - om. Presta Racing Center Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic 1. 5v at-o Presta Ferafont - om. Presta Racing Center 2. 7v at-o Presta Rodion - om. Presta Racing Center Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint peruttu Presta Trophy Stayer 1. 5v at-t Lydia BHE - om. Knoxdale Farm (2-2-1 = 5) 2. 5v at-t Presta Zhenya - om. Presta Racing Center (1-4-2 = 7) 3. 6v at-t Presta Safina - om. Presta Racing Center (3-1-4 = 8) 4. 5v at-o Presta Ferafont - om. Presta Racing Center (4-3-3 = 10) Presta Trophy Classic peruttu

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXIV
Presta Sprint ja Turf Sprint 27.05.2012 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 30.05.2012 Presta Stayer ja Turf Stayer 02.06.2012 Presta Classic ja Turf Classic 05.06.2012 Presta Trophy (päälähdöt) 10.06.2012
Presta Sprint 1. 4v at-o Lebiz BHE - om. Vecno Stud 2. 6v at-t Presta Polina - om. Presta Racing Center Presta Turf Sprint peruttu
Presta Easy Stayer 1. 6v at-t Presta Alevtina - om. Presta Racing Center 2. 7v at-t Presta Polina - om. Presta Racing Center 3. 6v at-o Sjvatoslav - om. Presta Racing Center Presta Turf Easy Stayer peruttu
Presta Stayer peruttu Presta Turf Stayer 1. 4v at-o Lebiz BHE - om. Vecno Stud 2. 7v at-o Svjatoslav - om. Presta Racing Center
Presta Classic 1. 4v at-t Nereida BHE - om. Vecno Stud 2. 8v at-t Selena Kir - om. Presta Racing Center 3. 8v at-t Zuzanna - om. Presta Racing Center 4. 8v at-o Luiza Nazari - om. Presta Racing Center Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint peruttu Presta Trophy Stayer 1. 4v at-o Lebiz BHE - om. Vecno Stud (2+2+3 = 7) 2. 6v at-t Presta Alevtina - om. Presta Racing Center (5+1+2 = 8) 3. 4v at-t Nereida BHE - om. Vecno Stud (1+3+4 = 8) 4. 7v at-o Svjatoslav - om. Presta Racing Center (4+5+1 = 10) Presta Trophy Classic 1. 8v at-t Zuzanna - om. Presta Racing Center (1+2+3 = 6) 2. 8v at-t Selena Kir - om. Presta Racing Center (2+1+2 = 5) 3. 8v at-o Luiza Nazari - om. Presta Racing Center (3+3+1 = 7)

takaisin ylös

Kutsut ja sijoittuneet, CAS XXIII
Presta Sprint ja Turf Sprint 26.02.2012 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 29.02.2012 Presta Stayer ja Turf Stayer 04.03.2012 Presta Classic ja Turf Classic 07.03.2012 Presta Trophy (päälähdöt) 12.03.2012
Presta Sprint 1. 6v at-t Presta Zhanna - om. Presta Racing Center 2. 5v at-o Presta Mechislav - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Aristarh - om. Presta Racing Center Presta Turf Sprint 1. 6v at-t Presta Anzhela - om. Presta Racing Center 2. 4v at-t Presta Mibella - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Presta Grisha - om. Presta Racing Center
Presta Easy Stayer 1. 7v at-t Jayla Ametyst PA - om. Speedholics 2. 6v at-t Bastet IY - om. Knoxdale Farm 3. 6v at-t Presta Sasha - om. Presta Racing Center 4. 5v at-t Agnija - om. Knoxdale Farm Presta Turf Easy Stayer 1. 5v at-o Presta Andron - om. Presta Racing Center 2. 6v at-t Just After Dust - om. R-Core 3. 5v at-t Presta Leonida - om. Presta Racing Center 4. 6v at-o Sailing Signature - om. R-Core
Presta Stayer 1. 5v at-o Revolt - om. Knoxdale Farm 2. 4v at-t Presta Mibella - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Mechislav - om. Presta Racing Center 4. 5v at-o Presta Aristarh - om. Presta Racing Center Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic 1. 7v turk-t Khadija - om. Trickery 2. 4v at-o Presta Temel - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Presta Sarina - om. Presta Racing Center Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint 1. 5v at-t Presta Grisha - om. Presta Racing Center (1+1+3 = 5) 2. 6v at-t Presta Zhanna - om. Presta Racing Center (2+3+1 = 6) 3. 5v at-o Presta Aristarh - om. Presta Racing Center (3+2+2 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 5v at-o Revolt - om. Knoxdale Farm (5+1+2 = 8) 2. 7v turk-t Khadija - om. Trickery (3+3+3 = 9) 3. 7v at-t Jayla Ametyst PA - om. Speedholics (7+2+1 = 10) 4. 5v at-t Presta Leonida - om. Presta Racing Center (1+5+6 = 12) Presta Trophy Classic 1. 6v at-t Presta Anzhela - om. Presta Racing Center (1+1+4 = 6) 2. 6v at-t Just After Dust - om. R-Core (3+3+1 = 7) 3. 6v at-o Presta Andron - om. Presta Racing Center (2+4+2 = 8) 4. 7v at-t Presta Sasha - om. Presta Racing Center (4+2+5 = 11)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXII
Presta Sprint ja Turf Sprint 29.11.2011 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 02.12.2011 Presta Stayer ja Turf Stayer 05.12.2011 Presta Classic ja Turf Classic 08.12.2011 Presta Trophy (päälähdöt) 12.12.2011
Presta Sprint 1. 5v at-o Wasya IY - om. Knoxdale Farm 2. 5v at-o Presta Simeon - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Rozaria Drift - om. Stormsky Presta Turf Sprint 1. 6v at-t Presta Yevdokiya - om. Presta Racing Center 2. 6v at-o Presta Leonid - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Presta Sibilla - om. Presta Racing Center
Presta Easy Stayer 1. 4v at-t Presta Karina - om. Vecno Stud 2. 6v at-t Silva PA - om. Vecno Stud 3. 5v at-t Rozaria Drift - om. Stormsky 4. 7v at-o Quebir BHE - om. Knoxdale Farm Presta Turf Easy Stayer peruttu
Presta Stayer peruttu Presta Turf Stayer peruttu
Presta Classic peruttu Presta Turf Classic peruttu
 
Presta Trophy Sprint 1. 5v at-o Wasya IY - om. Knoxdale Farm (1+3+1 = 5) 2. 5v at-o Presta Simeon - om. Presta Racing Center (2+1+3 = 6) 3. 6v at-t Presta Yevdokiya - om. Presta Racing Center (3+2+2 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 5v at-t Presta Sibilla - om. Presta Racing Center (1+2+1 = 4) 2. 7v at-o Quebir BHE - om. Knoxdale Farm (2+1+2 = 5) Presta Trophy Classic 1. 6v at-t Silva PA - om. Vecno Stud (1+1+1 = 3 ) 2. 5v at-t Presta Karina - om. Vecno Stud (2+3+2 = 7) 3. 6v at-o Presta Leonid - om. Presta Racing Center (3+2+3 = 8)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XXI
Presta Sprint ja Turf Sprint 03.09.2011 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 08.09.2011 Presta Stayer ja Turf Stayer 13.09.2011 Presta Classic ja Turf Classic 18.09.2011 Presta Trophy (päälähdöt) 24.09.2011
Presta Sprint 1. 7v at-t DD Ykbal Shat - om. Daydream 2. 8v at-t Syrgyn VEC - om. Stormsky 3. 6v at-t Anastazja RUS - om. Customary racehorses 4. 5v at-o Moskovich BHE - om. Presta Racing Center Presta Turf Sprint 1. 6v at-o Presta Veniamin - om. Presta Racing Center 2. 5v at-o Presta Azari - om. Presta Racing Center 3. 8v at-t Gulistan IY - om. Stormsky 4. 7v at-o Georgs - om. Presta Racing Center
Presta Easy Stayer 1. 6v at-t Danaja Nav - om. Presta Racing Center 2. 7v at-t Presta Natasha - om. Presta Racing Center 3. 7v at-o Guri Isidor PA - om. Presta Racing Center Presta Turf Easy Stayer 1. 7v at-t Stormsky Carica - om. Presta Racing Center 3. 5v at-o Presta Leonid - om. Presta Racing Center 2. 7v at-t Laima Natalija - om. Presta Racing Center
Presta Stayer 1. 6v at-o Quebir BHE - om. Knoxdale Farm 2. 5v at-o Moskovich BHE - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Presta Yevdokiya - om. Presta Racing Center 4. 6v at-t Avdotya - om. Presta Racing Center Presta Turf Stayer 1. 5v at-t Presta Sibilla - om. Presta Racing Center 2. 5v at-o Presta Leonid - om. Presta Racing Center 3. 7v at-t Laima Natalija - om. Presta Racing Center
Presta Classic peruttu Presta Turf Classic 1. 6v at-t Elle BHE - om. Knoxdale Farm 2. 5v at-o Presta Simeon - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Presta Sibilla - om. Presta Racing Center
 
Presta Trophy Sprint 1. 7v at-t Laima Natalija - om. Presta Racing Center (1+2+2 = 5) 2. 6v at-o Presta Azari - om. Presta Racing Center (2+3+1 = 6) 3. 6v at-t Danaja Nav - om. Presta Racing Center (3+1+3 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 6v at-o Presta Veniamin - om. Presta Racing Center (3+1+1 = 5) 2. 6v at-t Avdotya - om. Presta Racing Center (1+3+3 = 7) 3. 7v at-t Presta Natasha - om. Presta Racing Center (2+5+2 = 9) 4. 6v at-o Quebir BHE - om. Knoxdale Farm (4+2+5 = 11) Presta Trophy Classic 1. 6v at-t Elle BHE - om. Knoxdale Farm (1+4+1 = 6) 2. 7v at-t DD Ykbal Shat - om. Daydream (3+1+2 = 6) 3. 7v at-t Stormsky Carica - om. Presta Racing Center (6+3+3 = 12) 4. 6v at-t Anastazja RUS - om. Customary racehorses (4+2+6 = 12)

takaisin ylös

kutsut ja sijoittuneet, CAS XX
Presta Sprint ja Turf Sprint 05.06.2011 Presta Easy Stayer ja Turf Easy Stayer 09.06.2011 Presta Stayer ja Turf Stayer 13.06.2011 Presta Classic ja Turf Classic 17.06.2011 Presta Trophy (päälähdöt) 23.06.2011
Presta Sprint 1. 7v at-o DD Gush Belent - om. Daydream 2. 8v at-o DD Dost Mele - om. Daydream Presta Turf Sprint 1. 8v at-t Masha IY - om. Presta Racing Center 2. 7v at-t Kumquat - om. Presta Racing Center 3. 7v at-o Yulian - om. Presta Racing Center
Presta Easy Stayer 1. 5v at-t Elle BHE - om. Knoxdale Farm 2. 6v at-o Presta Yevstrat - om. Presta Racing Center 3. 5v at-t Townsend Ruzja - om. Kya 4. 6v tersk-o Townsend Ecuador - om. Kya Presta Turf Easy Stayer 1. 5v tersk-t Cholcan - om. Kya 2. 5v at-o Quebir BHE - om. Knoxdale Farm 3. 6v at-o Kapiton PA - om. Knoxdale Farm 4. 5v at-o Ak Salkyn - om. Customary racehorses
Presta Stayer 1. 5v at-t Marietta PA - om. Driftaway 2. 5v at-o Graznyj Karma - om. Driftaway 3. 5v at-t Anastazja RUS - om. Customary racehorses 4. 7v at-t Palegeja PA - om. Presta Racing Center Presta Turf Stayer 1. 6v at-t Presta Lidiya - om. Presta Racing Center 2. 8v at-o Yulian - om. Presta Racing Center 3. 8v at-t Kumquat - om. Presta Racing Center 4. 7v at-o Presta Yevstrat - om. Presta Racing Center
Presta Classic 1. 8v at-o Stormsky's Zakhar - om. Stormsky 2. 7v at-t Syrgyn VEC - om. Stormsky 3. 5v at-t Marietta PA - om. Driftaway 4. 5v at-o Graznyj Karma - om. Driftaway Presta Turf Classic 1. 5v at-t Elle BHE - om. Knoxdale Farm 2. 7v at-t Gulistan IY - om. Stormsky 3. 7v tersk-o Amalcon - om. Presta Racing Center 4. 8v at-o Stormsky's Demyan - om. Stormsky
 
Presta Trophy Sprint 1. 8v at-t Masha IY - om. Presta Racing Center (2+1+2 = 5) 2. 8v at-t Kumquat - om. Presta Racing Center (3+2+1 = 6) 3. 6v at-t Presta Lidiya - om. Presta Racing Center (1+3+3 = 7) Presta Trophy Stayer 1. 7v at-o DD Gush Belent - om. Daydream (1+1+4 = 6) 2. 7v at-o Presta Yevstrat - om. Presta Racing Center (3+3+1 = 7) 3. 5v tersk-t Cholcan - om. Kya (2+4+2 = 8) 4. 8v at-t Palegeja PA - om. Presta Racing Center (4+2+3 = 9) Presta Trophy Classic 1. 5v at-o Ak Salkyn - om. Customary racehorses (1+4+1 = 6) 2. 8v terks-o Amalcon - om. Presta Racing Center (2+3+3 = 8) 3. 8v at-o Yulian - om. Presta Racing Center (5+2+2 = 9) 4. 5v at-t Anastazja RUS - om. Customary racehorses (4+1+4 = 9)