Tervetuloa Ponilaukkajaoksen alaiseen laukkakilpailuun, jossa juostaan Hiekkamyrskyn karsinta.tulokset

Maiden-lähdön voittanut poni ei saa enää osallistua saman lajin maiden-lähtöön.

Osallistuminen tapahtuu ao. muodossa sähköpostilla osoitteeseen prc@hotmail.fi otsikolla plj195.
lähtö (rivinvaihto) ikä rotulyhenne-skp Nimi - om. Omistaja
Lähtöotsikolla ei ole muuten mitään merkitystä, kunhan siitä selviää lähdön numero.

Lähtölista
1. maiden, 400 m, ryhmä 1
2. allowance, 500 m, ryhmä 1
3. G3, 600 m, ryhmä 1
4. G2, 600 m, ryhmä 1
5. G1, 900 m, ryhmä 1 | Hiekkamyrskyn karsinta

6. maiden, 500 m, ryhmä 2
7. allowance, 600 m, ryhmä 2
8. G3, 700 m, ryhmä 2
9. G2, 700 m, ryhmä 2

10. maiden, 600 m, ryhmä 3
11. allowance, 700 m, ryhmä 3
12. G3, 800 m, ryhmä 3
13. G2, 800 m, ryhmä 3

Tulokset päivitetty 09.12.2013 kello 11.45

lähtö 1: maiden (400 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 3v she-o Thymier Tressures - om. Nidavellir
2. 3v she-t Summonising Jolie - om. Nidavellir
3. 3v she-o Napalms Reification - om. Nidavellir
4. 3v she-t Mic Lilla - om. Scandic Stables
5. 4v she-t Rumour's Fransiska - om. Nenna
6. 6v she-t Gristle Ticker - om. Nidavellir
7. 4v she-o Rumour's Oliver - om. Nenna
8. 7v she-t Lucky SH - om. Scandic Stables

lähtö 2: allowance (500 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 4v she-o Midnight Cruiser Ni - om. Nidavellir
2. 7v she-o Moe SH - om. Scandic Stables
3. 5v she-o Snowman's Stormy - om. Nenna

lähtö 3: G3 (600 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 8v she-t Stormy Nightlight - om. Breawa
2. 4v she-t FGR Josefine - om. Nenna
3. 4v she-o Rumour's Horror - om. Nenna
4. 7v she-t Make The World Care - om. Breawa
5. 6v she-o Loudhill Cyclone - om. Nidavellir
6. 8v she-o Snow Liam - om. Breawa
7. 8v she-t Wrong Move Ni - om. Nidavellir

lähtö 4: G2 (600 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 6v she-o Let's Go Insane - om. Breawa
2. 4v wa-o Anfarwol Morris - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 7v wa-t Conyn Lynessa - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v wa-t Longmoor Enid - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v she-t Snuggypooh - om. Breawa
6. 7v she-o Last Of A Kind - om. Breawa

lähtö 5: G1 (900 m, hiekka) | Hiekkamyrskyn karsinta
15 000 - 9 000 - 6 000 - 3 000 ve | ruusukkeet: 1. sija, 2. sija, 3. sija
kaksi ensimmäistä saa osallistua finaaliiin
1. 5v wa-o Trealaw Batch - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 11v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.
3. 8v she-o Bulevards And Wizards - om. Breawa
4. 5v she-o Dramatic Mudball - om. Nenna
5. 7v she-o Midas Horror - om. Nenna
6. 10v she-t Arctic War Ni - om. Nidavellir
7. 10v she-t Sweet Miss America - om. Breawa
8. 9v wm-t Carus Twn - om. Breawa
9. 8v she-o Can't Stand Still Ni - om. Nidavellir
10. 8v she-t Seren v.d. Huthfoll - om. Nidavellir
11. 5v she-t Presta Odell - om. Scandic Stables
12. 8v she-o Filibert v.d. Wellehoft - om. Breawa

lähtö 6: maiden (500 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 4v gr-o Rumour's Hidden Agenda - om. Nenna
2. 5v wb-t Anfarwol Vanora - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 3v wa-t Chigeon Nerith - om. Nintsu
4. 3v wa-t Chigeon Sin - om. Nintsu
5. 5v wb-t Waltz Note - om. Nidavellir
6. 4v gr-t Agnes Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 6v wa-t Dewines - om. Nintsu
8. 4v gr-t Rumour's Hållfast - om. Nenna
9. 5v wa-o Chwyldro - om. Nintsu

lähtö 7: allowance (600 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 7v wb-o Anfarwol Terrwyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v gr-t Dröms Kayla - om. Nenna
3. 6v wa-t Forsythia - om. Nintsu
4. 6v wa-t Fanatasmagorical - om. Nintsu
5. 4v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir
6. 9v wA-t Dwynwen - om. Scandic Stables
7. 4v wb-t Cadogan Jinelle - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 4v gr-t Super Twist - om. Nenna
9. 7v austp-t Heart's Afire SH - om. Scandic Stables
10. 7v austp-o Flight Time SH - om. Scandic Stables

lähtö 8: G3 (700 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 7v wm-t Schnookumtwerp - om. Breawa
2. 5v wa-o Mormonk Frun - om. Nintsu
3. 5v wb-t Trecastle Gwenith - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v wb-o Swirt Losndkal - om. Nidavellir
6. 9v wA-t Here Without You - om. Scandic Stables
7. 4v wa-o Chigeon Babler - om. Nintsu

lähtö 9: G2 (700 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 8v poa-t Wismer's Miona - om. Breawa
2. 5v wA-t Penarddun Holmes - om. Nenna
3. 9v poa-o Cup Tatius - om. Scandic Stables
4. 4v wb-o Moelfre Jacob - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 7v wb-o Llandewi Isaac - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 9v poa-t Baby Blanket - om. Breawa
7. 6v wb-o Corntown Kemble - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 6v wa-t Sertrr Nig - om. Nintsu

lähtö 10: maiden (600 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 3v lew-o Arbuste Accidenteriez - om. Nidavellir
2. 7v wpb-t One More Kiss Chig - om. Nintsu
3. 3v c-o Turzass'chr Travanca - om. Nidavellir
4. 5v wpb-o Another Leader Chig - om. Nintsu
5. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu
6. 4v c-t Starry Nights Ni - om. Nidavellir
7. 3v nf-o Jerhed Bogja - om. Nidavellir
8. 6v wpb-o One More Time Chig - om. Nintsu

lähtö 11: allowance (700 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 5v wpb-o Jawdal Mic - om. Moana part breds
2. 6v conn-t Cowboy Beat - om. Breawa
3. 4v nf-o Calypso - om. Nidavellir
4. 7v nf-o No Limits SH - om. Scandic Stables
5. 6v wb-o Anfarwol Peissawg - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 6v wpb-o Jackknife Johnny Ni - om. Nidavellir
7. 6v nf-o Bamboozle - om. Breawa
8. 6v conn-t Not A Good Prayer - om. Breawa
9. 7v nf-o Metronome - om. Breawa

lähtö 12: G3 (800 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 7v nf-t Tootsie Roll - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 10v wb-t Anfarwol Blodwen - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wpb-t One More Try Chig - om. Nintsu
4. 4v conn-t Dandelion Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 6v wpb-t Backstage Queen Ni - om. Moana part breds

lähtö 13: G2 (800 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 4v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. LAC
2. 7v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
3. 7v nf-t Jeweltone SH - om. Scandic Stables
4. 7v nf-t Stormy Pooh - om. Breawa
5. 6v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. LAC