Tervetuloa Ponilaukkajaoksen alaiseen laukkakilpailuun, jossa juostaan Hiekkamyrskyn finaali ja Presta Pony Derby -lähdöt. tulokset

HUOM! Laskuvirheen takia lähtö 15 PP Derby Milen tulokset on arvottu uudestaan. Pahoittelut tapahtuneesta.

Maiden-lähdön voittanut poni ei saa enää osallistua saman lajin maiden-lähtöön.

Osallistuminen tapahtuu ao. muodossa sähköpostilla osoitteeseen prc@hotmail.fi otsikolla plj188.
lähtö (rivinvaihto) ikä rotulyhenne-skp Nimi - om. Omistaja
Lähtöotsikolla ei ole muuten mitään merkitystä, kunhan siitä selviää lähdön numero.

Osallistuminen G1-lähtöihin (5, 10 ja 15)
Osallistumismuoto on muuten sama kuin yllä, mutta siinä tulee ilmoittaa osallistuvan
ponin neljä viimeisintä sijoitusta sileällä osallistujamäärän kera, esimerkiksi näin:
lähtö 15
8v rp-o MF Ruudolf - om. Presta Racing Center (1/4, 3/6, 3/4, 1/5)

Osallistuakseen lähtöön 5, ponin on täytynyt sijoittua kahden parhaan
joukkoon jossakin Hiekkamyrskyn CAS XXXI -vuoden karsintalähdössä.

Lähtölista
1. maiden, 400 m, ryhmä 1
2. allowance, 500 m, ryhmä 1
3. G3, 600 m, ryhmä 1
4. G2, 600 m, ryhmä 1
5. G1, 900 m, ryhmä 1 | Hiekkamyrskyn finaali

6. maiden, 500 m, ryhmä 2
7. allowance, 600 m, ryhmä 2
8. G3, 700 m, ryhmä 2
9. G2, 700 m, ryhmä 2
10. G1, 1 200 m, ryhmä 2 | PP Derby Stakes

11. maiden, 600 m, ryhmä 3
12. allowance, 700 m, ryhmä 3
13. G3, 800 m, ryhmä 3
14. G2, 800 m, ryhmä 3
15. G1, 1 609 m, ryhmä 3 | PP Derby Mile

Tulokset päivitetty 17.10.2013 kello 22.31

lähtö 1: maiden (400 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
A-osio
1. 7v she-t Irascible - om. Helena
2. 4v she-t FGR Josefine - om. Nenna
3. 4v she-t Damnedest CAN - om. Helena
4. 5v she-o Snowman's Hug - om. Nenna
5. 4v she-o Buck v.d. Grahm - om. Nenna
6. 6v she-o Moe SH - om. Scandic Stables
7. 3v wa-o Hendredenny Brandon - om. sandi / Anfarwol Acres

B-osio
1. 6v she-o Offbeat - om. Helena
2. 4v she-t FGR Wendy - om. Nenna
3. 5v wa-t Penclawdd Jasmine - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wa-o Bunnell Mathias - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v she-t Lucky SH - om. Scandic Stables
6. 4v she-t Presta Odell - om. Scandic Stables

lähtö 2: allowance (500 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 4v she-o Dramatic Mudball - om. Nenna
2. 5v she-o Come On! - om. Helena
3. 6v wa-t Conyn Lynessa - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v wa-o Trealaw Batch - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 3: G3 (600 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 5v wa-o Moyle Harry - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v she-t Angel from Presta - om. Micram Raceponies
3. 5v she-o Bergman's Olle - om. Nenna
4. 4v she-t Rumour's Fawn - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 4: G2 (600 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 8v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v she-o Presta Buffered Case - om. Micram Raceponies
3. 5v shet-t Black Parader 5594 - om. Rautkymi
4. 5v she-o Agony - om. Helena
5. 6v she-t Starlet - om. Helena

lähtö 5: G1 (900 m, hiekka) | Hiekkamyrskyn finaali
40 000 - 24 000 - 16 000 - 8 000 ve | 2. sija, 3. sija, 4. sija
Voittajalle loimi, pokaali ja ruusukke sekä ruusukimppu.
1. 10v wa-o Denbigh Herbert - om. sandi / Anfarwol Acres (1/5, 1/6, 1/3, 1/6 ~ 0,2167: 4 nimeä)
2. 7v she-o Midas Horror - om. Nenna (3/6, 2/4, 1/3, 1/3 ~ 0,4167: 2 nimeä)
3. 7v wa-t Pixpox Daisy - om. sandi / Anfarwol Acres (1/4, 1/3, 3/3, 2/6 ~ 0,4792: 2 nimeä)
4. 9v she-t Rumour of Death - om. Nenna (1/4, 1/4, 4/4, 3/4 = 0,5625: 1 nimi)
5. 11v shet-o Blackout - om. Rautkymi (1/5, 4/6, 1/3, 4/4 = 0,55: 1 nimi)


lähtö 6: maiden (500 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 4v wb-t Nercwys Wendy - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v gr-o CoCo Shamus - om. Nenna
3. 4v gr-t Troll Me - om. Nenna
4. 8v wA-t Here Without You - om. Scandic Stables
5. 4v wb-t Gwrddywall Efa - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 6v austp-t Heart's Afire SH - om. Scandic Stables
7. 4v gr-t Fast Satine - om. Nenna
8. 3v wb-t Selyf Gwenllian - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 8v wA-t Dwynwen - om. Scandic Stables
10. 4v gr-o Stampede BON - om. Nenna

lähtö 7: allowance (600 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 9v wb-t Anfarwol Cecil - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v wb-o Anfarwol Mortimer - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Salebiri Evie - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v austp-o Flight Time SH - om. Scandic Stables

lähtö 8: G3 (700 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 7v wb-t Anfarwol Arianwyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v wb-t Glyncoch Velindre - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v wa-o Griffen v. Pijnboompit - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v poa-o Cup Tatius - om. Scandic Stables

lähtö 9: G2 (700 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 14v wa-t Passiona - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v gr-o Dahlgårds Rafir - om. Nenna
3. 7v wb-o Clocaenog Gronant - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v wb-t Anfarwol Nimue - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 10: G1 (1 200 m, hiekka) | PP Derby Stakes
50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 ve
Voittajalle pokaali ja ruusuke sekä ruusukimppu, 2. sija, 3. sija
1. 15v wa-o Anfarwol Morfran - om. sandi / Anfarwol Acres (1/3, 1/4, 2/3, 1/5 = 0,3625: 3 nimeä)
2. 6v gr-t Dahlgårds Kimber - om. Nenna (1/4, 1/6, 2/5, 3/3 ~ 0,4542: 2 nimeä)
3. 9v gr-o Kappvändare - om. Nenna (1/4, 2/4, 2/5, 2/3 ~ 0,4542: 2 nimeä)
4. 6v cas-t Nigrum Feast - om. Deadline (1/3, 1/4, 1/5, 1/4 ~ 0,2583: 4 nimeä)
5. 13v wA-t Evil Illusion - om. Micram Raceponies (6/7, 1/3, 1/7, 2/6 ~ 0,4167: 2 nimeä)
6. 15v wa-t Anfarwol Meillion Du - om. sandi / Anfarwol Acres (1/4, 2/3, 1/3, 1/3 ~ 0,3958: 2 nimeä)
7. 5v wpb-t Crazy Cat Lady P - om. Rautkymi (1/5, 3/3, 1/5, 1/7 ~ 0,3857: 3 nimeä)


lähtö 11: maiden (600 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 6v wb-t Anfarwol Cadigan - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wb-t Arglwyddes Glanaman - om. Quikale
3. 7v wb-o Anfarwol Iddawg - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 12: allowance (700 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 6v nf-t Jeweltone SH - om. Scandic Stables
2. 7v rp-o Thriller - om. Helena
3. 6v nf-o No Limits SH - om. Scandic Stables
4. 5v wb-o Anfarwol Morcar - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 13: G3 (800 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 9v wb-t Cletton Rhoslyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v wb-t Anfarwol Dai - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wb-o Anfarwol Owynn - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 14: G2 (800 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 7v wb-o Evans Narberth - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 15v wb-o Anfarwol Jestin - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 15v wb-t Anfarwol Angelina - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 15: G1 (1 609 m, hiekka) | PP Derby Mile
50 000 - 30 000 - 20 000 - 10 000 ve
Voittajalle pokaali ja ruusuke sekä ruusukimppu, 2. sija, 3. sija
1. 15v wb-t Caradoc Luned - om. sandi / Anfarwol Acres (2/5, 1/5, 1/4, 2/3 ~ 0,3792: 3 nimeä)
2. 7v poa-t Fifty Reason DL - om. Deadline (1/3, 2/4, 1/3, 1/3 = 0,375: 3 nimeä)
3. 15v wb-o Anfarwol Trysor Gem - om. sandi / Anfarwol Acres (3/3, 5/5, 1/3, 1/4 ~ 0,6458: 1 nimi)
4. 12v lew-t Steffi - om. Rautkymi (5/7, 5/8, 1/4, 5/5 ~ 0,6473: 1 nimi)
5. 11v c-t Zelene - om. Rautkymi (6/7, 8/8, 9/9, 3/4 ~ 0,9018: 1 nimi)
6. 8v wel-o Irwin Mic - om. Micram Raceponies (1/3, 9/9, 3/4, 2/3 = 0,6875: 1 nimi)
7. 4v lew-o Kribachan - om. Ibbe (1/3, 1/5, 1/4, 3/3 ~ 0,4458: 2 nimeä)
8. 15v wb-o Coasthoeve's Leonard - om. sandi / Anfarwol Acres (2/3, 1/6, 3/5, 1/3 ~ 0,4417: 2 nimeä)