Tervetuloa Ponilaukkajaoksen alaiseen laukkakilpailuun, jossa juostaan Hiekkamyrskyn karsinta. tulokset

Maiden-lähdön voittanut poni ei saa enää osallistua saman lajin maiden-lähtöön.

Osallistuminen tapahtuu ao. muodossa sähköpostilla osoitteeseen prc@hotmail.fi otsikolla plj186.
lähtö (rivinvaihto) ikä rotulyhenne-skp Nimi - om. Omistaja
Lähtöotsikolla ei ole muuten mitään merkitystä, kunhan siitä selviää lähdön numero.

Lähtölista
1. maiden, 400 m, ryhmä 1
2. allowance, 500 m, ryhmä 1
3. G3, 600 m, ryhmä 1
4. G2, 600 m, ryhmä 1
5. G1, 900 m, ryhmä 1 | Hiekkamyrskyn karsinta

6. maiden, 500 m, ryhmä 2
7. allowance, 600 m, ryhmä 2
8. G3, 700 m, ryhmä 2
9. G2, 700 m, ryhmä 2

10. maiden, 600 m, ryhmä 3
11. allowance, 700 m, ryhmä 3
12. G3, 800 m, ryhmä 3
13. G2, 800 m, ryhmä 3

Tulokset päivitetty 07.10.2013 kello 19.37

07.10.2013 kello 20.32: Tuloksissa kävi pari mokaa niin, että erään luokan tuloksiin oli vahingossa
arvottu edellisen luokan osallistujat. Nämä on nyt kuitenkin korjattu ja kaiken pitäisi olla kunnossa.
Pahoittelut tapahtuneesta!

lähtö 1: maiden (400 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 6v she-t Starlet - om. Helena
2. 5v wa-o Pontyclun Mathew - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wa-o Gwilym Wogan - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v she-t Damnedest CAN - om. Helena
5. 8v she-o Rogue - om. Helena
6. 4v wa-o Heolgerrig Seff - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 2: allowance (500 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 8v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v wa-o Lowlands Lucas - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-t Blueberry Twist - om. Helena
4. 4v wa-o Trealaw Batch - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v she-o Agony - om. Helena

lähtö 3: G3 (600 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 7v wa-o Cilcain Reynald - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 15v wa-t Anfarwol Pawennau Neidio - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 13v she-t Coppélia Dei - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 4: G2 (600 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 8v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v shet-t Black Parader 5594 - om. Rautkymi
3. 5v she-t Bentley's Frianne - om. Nenna
4. 7v wa-o Nhywyn Tomos - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 5: G1 (900 m, hiekka) | Hiekkamyrskyn karsinta
15 000 - 9 000 - 6 000 - 3 000 ve | ruusukkeet: 1. sija, 2. sija, 3. sija
kaksi ensimmäistä saa osallistua finaaliiin
1. 11v shet-o Blackout - om. Rautkymi
2. 10v she-t Full of Fun - om. Nenna
3. 6v she-t Miss Mushroom FGR - om. Nenna
4. 9v she-t White-Named - om. Nenna
5. 7v wa-o Sandbrook Taffy - om. sandi / Anfarwol Acres


lähtö 6: maiden (500 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 6v wb-o Llandewi Isaac - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wb-t Salebiri Evie - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-o Awstin Lowri - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 7: allowance (600 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 8v wb-t Anfarwol Nimue - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 10v wb-o Cadwallen Mordecai - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 15v wa-t Anfarwol Eirian - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 8: G3 (700 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 5v gr-o Dahlgårds Rafir - om. Nenna
2. 11v wb-t Anfarwol Alcemi - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v wb-o Griffen v. Pijnboompit - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 10v wb-o Anfarwol Alchemic - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 9: G2 (700 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 9v wb-t Glyntawe Megan - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 14v wa-t Passiona - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 11v wb-t Anfarwol Rhosmair - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 7v gr-t Rumour Delta - om. Nenna
5. 6v gr-o FGR Gulle - om. Nenna


lähtö 10: maiden (600 m, hiekka)
2 000 - 1 200 - 800 - 400 ve
1. 9v wb-t Cletton Rhoslyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v wb-o Anfarwol Maddox - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wb-o Anfarwol Alcade - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 11: allowance (700 m, hiekka)
4 000 - 2 400 - 1 600 - 800 ve
1. 12v wb-t Anfarwol Alcemydd - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v wb-t Anfarwol Awyr Fanila - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 12v wb-t Anfarwol Carant - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 12: G3 (800 m, hiekka)
6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200 ve
1. 4v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. LAC
2. 9v wb-t Anfarwol Alchera - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wb-o Anfarwol Owynn - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v wb-t Creirwy Caraf - om. sandi / Anfarwol Acres

lähtö 13: G2 (800 m, hiekka)
8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600 ve
1. 15v wb-o Anfarwol Trysor Gem - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 15v wb-o Anfarwol Jestin - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 15v wb-t Anfarwol Angelina - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. LAC