Tervetuloa Laukkajaoksen alaiseen kilpailuun, jossa juostaan Presta Trophyn ja Presta Cupin päälähdöt (CAS XXVII). tulokset

Osallistuminen tapahtuu ao. muodossa sähköpostilla osoitteeseen prc@hotmail.fi otsikolla lj149.
lähtö (rivinvaihto) ikä rotulyhenne-skp Nimi - om. Omistaja
Lähtöotsikolla ei ole muuten mitään merkitystä, kunhan siitä selviää lähdön numero.

HUOM! Lähtöihin 5-7 saa osallistua vain ne hevoset, joiden nimi löytyy tämän sivun CAS XXVII -kohdasta, ja
lähtöihin 12-14 hevoset, joiden nimi on täällä CAS XXVII -listasta. Osallistumismuoto näihin lähtöihin löytyy täältä.

Ilmoitathan, jos hevosesi saa tarvittaessa siirtää toiseen lähtöön (lue lisää).
Muuten hevonen pysyy ilmoitetussa lähdössä, vaikka se jouduttaisiin perumaan.

Lähtölista
ryhmä 2
1. maiden, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
2. allowance, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
3. G3, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
4. G2, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
5. G1, 1 600 m | 3-8-vuotiaat | Presta Cup Sprint
6. G1, 2 200 m | 4-8-vuotiaat | Presta Cup Stayer
7. G1, 2 800 m | 4-8-vuotiaat | Presta Cup Classic

ryhmä 4
8. maiden, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
9. allowance, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
10. G3, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
11. G2, 2 000 m | 3-8-vuotiaat
12. G1, 1 800 m | 3-8-vuotiaat | Presta Trophy Sprint
13. G1, 2 800 m | 4-8-vuotiaat | Presta Trophy Stayer
14. G1, 3 800 m | 4-8-vuotiaat | Presta Trophy Classic

Tulokset arvottu 03.02.2013 kello 01.20.

lähtö 1: maiden (2 000 m, hiekka)
10 000 - 6 000 - 4 000 - 2 000 - 1 000 ve
A-osio
1. 4v ox-o Galaks Exlibris - om. Ionic
2. 3v ox-t Widad Daskara - om. Dea
3. 3v pox-t Lady Gisela - om. Southern E Arabs
4. 4v berb-o Djehuti - om.Tricherie
5. 3v aa-t Brita Brida - om. Southern E Arabs
6. 3v berb-t Ehmda Trick - om.Tricherie
7. 4v ox-o Haraj Aqtam - om. Dea
8. 3v ox-t Rabiah SH - om. Scandic Stables
9. 4v berb-o Njuki - om.Tricherie
10. 3v ox-o Ashraf al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians

B-osio
1. 4v ox-o Jalaal al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians
2. 4v ox-t Elgwir Tarantella ox - om. Shadiya Arabians
3. 3v ox-o Gharib SH - om. Scandic Stables
4. 3v aa-o Bena Bernand - om. Southern E Arabs
5. 5v ox-o Stormsky Hakiim - om. Stormsky
6. 4v ox-t Isra Banafsajiyyu - om. Dea
7. 4v ox-o Syanid Gwarant - om. Ionic
8. 3v ox-t Hadiya SH - om. Scandic Stables
9. 4v ox-o Xamir Theokritos - om. Ionic

lähtö 2: allowance (2 000 m, hiekka)
20 000- 12 000 - 8 000 - 4 000 - 2 000 ve
1. 5v berb-t Fayruz - om.Tricherie
2. 4v ox-o Fanya Czekan - om. Ionic
3. 7v ox-o Ghazzal Al Abraq ox - om. Shadiya Arabians
4. 4v aa-o Camu Caramel - om. Southern E Arabs
5. 3v pox-t Thyra - om. Southern E Arabs
6. 3v ox-o Elgwir Al-Faraj ox - om. Shadiya Arabians
7. 6v ox-t Stormsky Nada - om. Stormsky
8. 4v ox-t Jihad Cinza - om. Ionic
9. 4v ox-o Jaya Yugend - om. Dea
10. 5v ox-o Waheed al Najya ox - om. Shadiya Arabians

lähtö 3: G3 (2 000 m, hiekka)
65 000 - 39 000 - 26 000 - 13 000 - 6 500 ve
1. 6v ox-o Major Asmarr - om. Southern E Arabs
2. 4v pox-o Charly Layry - om. Southern E Arabs
3. 3v pox-o Uhtred - om. Southern E Arabs
4. 5v berb-t Chimeg - om.Tricherie
5. 5v ox-o Jaya Zhirayr - om. Dea
6. 4v ox-t Iftikhar al Najya ox - om. Shadiya Arabians
7. 6v berb-t Felicia Trick - om.Tricherie
8. 7v ox-t Najila al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians
9. 4v ox-o Yaron Negat - om. Ionic
10. 6v ox-t Azara al Bahieh ox - om. Shadiya Arabians
11. 4v ox-o Xamir Jian - om. Ionic
12. 5v berb-t Bibigul - om.Tricherie

lähtö 4: G2 (2 000 m, hiekka)
95 000 - 57 000 - 38 000 - 19 000 - 9 500 ve
1. 4v aa-t Ballerina Bettine - om. Southern E Arabs
2. 6v berb-t Esther Trick - om.Tricherie
3. 4v ox-t Elran Elicia - om. Dea
4. 6v ox-o Fayaz Dhakwan al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians
5. 6v ox-t Malileh al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians
6. 4v ox-t Viviqar - om. Dea
7. 8v ox-t Kianira ox - om. Shadiya Arabians
8. 5v aa-o Chardon - om. Southern E Arabs
9. 6v ox-o Xamir Najib - om. Ionic
10. 7v ox-t Loulou - om. Stormsky
11. 3v berb-t Fedria Trick - om.Tricherie
12. 6v ox-o Jihad Abu-Bakr - om. Ionic
13. 4v ox-o Pag Woolf - om. Dea
14. 5v aa-t Mt Pleasant - om. Southern E Arabs

lähtö 5: G1 (1 600 m, hiekka) | Presta Cup Sprint
300 000 - 180 000 - 120 000 - 60 000 - 30 000 ve
1. 6v berb-t Todesengel - om.Tricherie (1+1+2 = 4), ruusukimppu, pokaali ja ruusuke, loimi
2. 4v ox-t Yamiri  - om. Dea (2+2+1 = 5), pokaali ja ruusuke
3. 6v ox-t Shafa Sabir - om. Presta Racing Center (3+4+3 = 10), pokaali ja ruusuke
4. 6v ox-o Ruya Hazhim - om. Presta Racing Center (4+3+4 = 11), ruusuke

6v berb-t Todesengel - om.Tricherie (1-1-3-4-1) : 52, 2 nimeä
4v ox-t Yamiri  - om. Dea (4-2-1-7-1) : 47, 1 nimi
6v ox-t Shafa Sabir - om. Presta Racing Center (3-1-2-3-1) : 51, 2 nimeä
6v ox-o Ruya Hazhim - om. Presta Racing Center (3-1-4-1-3) : 49, 1 nimi

lähtö 6: G1 (2 200 m, hiekka) | Presta Cup Stayer
300 000 - 180 000 - 120 000 - 60 000 - 30 000 ve
1. 6v berb-o Erobern - om.Tricherie (1+4+1 = 6), ruusukimppu, pokaali ja ruusuke, loimi
2. 4v ox-o Farooq al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians (4+1+4 = 9), pokaali ja ruusuke
3. 6v berb-o Asesino Trick - om.Tricherie (6+3+2 = 11), pokaali ja ruusuke
4. 6v ox-o Fanya Abdul - om. Ionic (2+5+5 = 12), ruusuke
5. 4v ox-t Ruya Edele - om. Southern E Arabs (5+2+7 = 14)
6. 4v ox-o Fayeem - om. Dea (7+6+3 = 16)
7. 7v ox-o Shamash ox - om. Shadiya Arabians (3+7+6 = 16)

6v ox-o Fanya Abdul - om. Ionic (4-4-1-10-5) : 41, 1 nimi
7v ox-o Shamash ox - om. Shadiya Arabians (3-1-4-2-2) : 48, 1 nimi
4v ox-o Farooq al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians (2-1-9-1-1) : 46, 1 nimi
6v berb-o Erobern - om.Tricherie (1-2-1-1-5) : 52, 2 nimeä
6v berb-o Asesino Trick - om.Tricherie (3-6-1-4-8) : 42, 1 nimi
4v ox-o Fayeem - om. Dea (1-1-11-6-2) : 42, 1 nimi
4v ox-t Ruya Edele - om. Southern E Arabs (4-1-3-8-1) : 46, 1 nimi

lähtö 7: G1 (2 800 m, hiekka) | Presta Cup Classic
300 000 - 180 000 - 120 000 - 60 000 - 30 000 ve
1. 7v ox-o Tahir Najid al Shadiya - om. Shadiya Arabians (2+2+1 = 5), ruusukimppu, pokaali ja ruusuke, loimi
2. 5v ox-t Bint Bint Ashia - om. Southern E Arabs (1+3+3 = 7), pokaali ja ruusuke
3. 8v ox-t Doryn Chirima - om. Ionic (3+4+2 = 9), pokaali ja ruusuke
4. 7v ox-o Zafir Iksir al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians (5+1+4 = 10), ruusuke
5. 5v ox-t Elkedra KDR - om. Dea (4+5+5 = 14)

8v ox-t Doryn Chirima - om. Ionic (4-1-1-5-15) : 44, 1 nimi
7v ox-o Zafir Iksir al Shadiya ox - om. Shadiya Arabians (2-1-5-4-1) : 48, 1 nimi
7v ox-o Tahir Najid al Shadiya - om. Shadiya Arabians (3-3-1-2-4) : 49, 1 nimi
5v ox-t Elkedra KDR - om. Dea (2-5-1-2-4) : 47, 1 nimi
5v ox-t Bint Bint Ashia - om. Southern E Arabs (1-7-1-8-7) : 46, 1 nimi


lähtö 8: maiden (2 000 m, hiekka)
10 000 - 6 000 - 4 000 - 2 000 - 1 000 ve
1. 3v at-o Drakon - om. Speedholics
2. 5v at-t Sharatova - om. Knoxdale Farm
3. 3v tersk-t Hopos Rus' - om. Southern E Arabs
4. 7v at-o Cihangir - om. Stormsky
5. 3v tersk-t Fantóm - om. Southern E Arabs
6. 3v at-t Serafima - om. Knoxdale Farm
7. 3v tersk-o Rýtsár - om. Southern E A Arabs
8. 4v at-o Tap Dancer Karma - om. Dust racehorses Inc.

lähtö 9: allowance (2 000 m, hiekka)
20 000- 12 000 - 8 000 - 4 000 - 2 000 ve
1. 4v at-t Bystrotá - om. Southern E Arabs
2. 3v at-t Vse Vremya - om. Speedholics
3. 3v tersk-t Dobryj Malyj - om. Southern E Arabs
4. 7v at-t Alyona - om. Stormsky
5. 4v at-t Posle Dozhdya - om. Speedholics
6. 4v at-t Ranimyi - om. Southern E Arabs

lähtö 10: G3 (2 000 m, hiekka)
65 000 - 39 000 - 26 000 - 13 000 - 6 500 ve
1. 4v at-o Golova - om. Southern E Arabs
2. 4v at-o Tserber - om. Speedholics
3. 3v at-t Tumannost' - om. Southern E Arabs
4. 5v at-t Yaromira - om. Speedholics
5. 3v tersk-o Velik - om. Southern E Arabs
6. 3v at-t Ghislaine BHE - om. Knoxdale Farm
7. 3v at-t Fortuna Ics - om. Speedholics

lähtö 11: G2 (2 000 m, hiekka)
95 000 - 57 000 - 38 000 - 19 000 - 9 500 ve
1. 3v at-t Jasmin Ics - om. Speedholics
2. 6v at-t Yastreb - om. Speedholics
3. 4v at-t Totsyi - om. Southern E Arabs
4. 6v at-o Alev - om. Speedholics
5. 3v at-t Sozvúčije - om. Southern E Arabs
6. 3v at-t Sozvézdije - om. Southern E Arabs

lähtö 12: G1 (1 800 m, hiekka) | Presta Trophy Sprint
300 000 - 180 000 - 120 000 - 60 000 - 30 000 ve
1. 5v at-o Larom BHE - om. Knoxdale Farm (2+1+1 = 4), ruusukimppu, pokaali ja ruusuke, loimi
2. 5v at-o D'yavol - om. Speedholics (3+2+2 = 5), pokaali ja ruusuke
3. 6v at-o Presta Yarov - om. Knoxdale Farm (1+3+3 = 7), pokaali ja ruusuke

5v at-o Larom BHE - om. Knoxdale Farm (1-1-2-2-3) : 52, 2 nimeä
6v at-o Presta Yarov - om. Knoxdale Farm (3-3-1-1-1) : 52, 2 nimeä
5v at-o D'yavol - om. Speedholics (4-1-3-1-4) : 48, 1 nimi

lähtö 13: G1 (2 800 m, hiekka) | Presta Trophy Stayer
300 000 - 180 000 - 120 000 - 60 000 - 30 000 ve
1. 5v tersk-o Muzestvo EP - om. Southern E Arabs (2+2+2 = 6), ruusukimppu, pokaali ja ruusuke, loimi
2. 5v at-t Zinaida - om. Speedholics (1+5+3 = 9), pokaali ja ruusuke
3. 6v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm (5+4+1 = 10), pokaali ja ruusuke
4. 5v at-o Upornyi EP - om. Southern E Arabs (3+3+4 = 10), ruusuke
5. 6v at-o Calibra - om. Speedholics (4+1+5 = 10)

6v at-t Lyzaveta BHE - om. Knoxdale Farm (4-1-3-1-1) : 50, 1 nimi
5v at-t Zinaida - om. Speedholics (2-3-1-2-1) : 51, 2 nimeä
6v at-o Calibra - om. Speedholics (1-4-2-1-3) : 49, 1 nimi
5v tersk-o Muzestvo EP - om. Southern E Arabs (1-1-4-3-1) : 51, 2 nimeä
5v at-o Upornyi EP - om. Southern E Arabs (2-1-4-2-4) : 47, 1 nimi

lähtö 14: G1 (3 800 m, hiekka) | Presta Trophy Classic
300 000 - 180 000 - 120 000 - 60 000 - 30 000 ve
1. 5v tersk-t Kovarstvo EP - om. Southern E Arabs (1+2+3 = 5), ruusukimppu, pokaali ja ruusuke, loimi
2. 5v at-t Privlje Katelvnyi EP - om. Southern E Arabs (2+3+1 = 6), pokaali ja ruusuke
3. 8v at-o Presta Bogdan - om. Presta Racing Center (3+1+2 = 6), pokaali ja ruusuke

5v at-t Privlje Katelvnyi EP - om. Southern E Arabs (2-6-1-6-2) : 44, 1 nimi
5v tersk-t Kovarstvo EP - om. Southern E Arabs (1-7-1-2-1) : 45, 1 nimi
8v at-o Presta Bogdan - om. Presta Racing Center (3-1-3-1-2) : 51, 2 nimeä