Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä. Kilpailupäivä on 14.02.2015 ja minä, Tuire N. (VRL-00345) toimin vastuuhenkilönä ja järjestävänä seurana on Heroic Team (HCT #215).

Viimeinen osallistumispäivä oli 10.02.2015 ja tänään on 30.09.2016, joten et voi enää osallistua.

Ohjastajalla tulee olla henkilökohtainen VRL-tunnus, kun taas hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua ainoastaan yhteen luokkaan. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Luokat
1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset 
luokka 1. noviisi yksilövaljakko
1. HM (VRL-00096) - Remus v. Moons
2. HM (VRL-00096) - Kemiän Jenniliini
3. yersinio (VRL-06303) - Olivier v.d. Duren VH13-040-0361
4. Tierra (VRL-02841) - Presta Buffered Case VH12-017-0358
5. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Lounatuuli VH06-018-9693
6. Miia Maria (VRL-10382) - Blue My Mind VH15-017-0048
7. Tierra (VRL-02841) - Mic Death Runner VH11-017-0621
8. Milja (VRL-00692) - Fiktion Harmonia VH14-018-0881
9. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Hoodlum VH14-046-0040
10. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Kitkat Cupcake VH14-017-0751
11. Miia Maria (VRL-10382) - Josefietje v.d. Zanneshof VH15-017-0027
12. Milja (VRL-00692) - Pirunkorven Tilkku VH14-018-1972
13. yersinio (VRL-06303) - Roudan Gísla VH13-053-0144
14. Tierra (VRL-02841) - Death Bird PA VH12-017-0357
15. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Pohjoistuuli VH06-018-7667
16. Susi (VRL-00465) - Muiston Ilomieli VH13-018-0816
17. Ireth (VRL-03777) - Ulapan Suljettu Sydän
18. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Nuttu Nurin
19. Ireth (VRL-03777) - Viisikon Onnenpäivä VH13-018-1283
20. HM (VRL-00096) - KF Renégat
21. felissa (VRL-04000) - Frozen Gold Rico VH13-177-0037
22. HM (VRL-00096) - Badmir HV
23. HM (VRL-00096) - Vivace v. RVN
24. yersinio (VRL-06303) - Zafina v.d. Duren VH13-040-0366
25. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Abram VH14-046-0033
26. Milja (VRL-00692) - Fiktion Pilvilinna VH14-018-1374
27. Susi (VRL-00465) - Wendla VH13-018-0791
28. yersinio (VRL-06303) - Caparice LAC VH13-026-0183
29. felissa (VRL-04000) - Swenja Dora VH14-046-0113
30. yersinio (VRL-06303) - Klarina v.d. Duren VH13-040-0338
31. felissa (VRL-04000) - Tuiskulan Neidion VH14-025-0084
32. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Lacey VH14-046-0112
33. felissa (VRL-04000) - Rainmaker Frozen Chelsea VH13-177-0001
34. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Candis VH14-046-0034
35. Sachiyo (VRL-11290) - Muiston Walma VH14-018-1214
36. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Rocky Roulette VH14-017-0225
37. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Fairy Wind
38. Tuire N. (VRL-00345) - Alycia of Briarhill VH14-046-0102

luokka 2. vaativa yksilövaljakko
1. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Isadora VH13-046-0124
2. Miia Maria (VRL-10382) - Wyat Jessamine VH14-017-0694
3. yersinio (VRL-06303) - Duren Aarren VH11-040-0148
4. Milja (VRL-00692) - Fiktion Kerttu VH14-018-1677
5. felissa (VRL-04000) - Murphy's Rowan VH14-046-0121
6. Milja (VRL-00692) - Tulistella TK VH14-018-1838
7. Miia Maria (VRL-10382) - Päivärinteen Goldilocks VH14-017-0712
8. Antsu (VRL-09509) - Full Of Hope VH15-012-0028
9. yersinio (VRL-06303) - Aartje v.d. Duren VH15-040-0002
10. Tiikeri (VRL-10741) - Astan Hiljaisuus
11. Susi (VRL-00465) - Muiston Valheenveli
12. Milja (VRL-00692) - Wister Amaryllis VH15-044-0020
13. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Adair VH14-046-0051
14. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Jaydon VH13-046-0125
15. felissa (VRL-04000) - Donovan VH15-046-0003
16. Tiikeri (VRL-10741) - Hulivein Kontrolloija
17. Tuire N. (VRL-00345) - Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
18. yersinio (VRL-06303) - Janta v.d. Duren VH12-040-0130
19. felissa (VRL-04000) - Március Celena VH11-046-0057
20. yersinio (VRL-06303) - Wiima v.d. Duren VH14-040-0059
21. felissa (VRL-04000) - Tuiskulan Síofra VH14-046-0118
22. yersinio (VRL-06303) - Tjaare v.d. Duren VH13-040-0342
23. Tuire N. (VRL-00345) - Fake Corraidhín VH14-046-0001

luokka 3. vaikea yksilövaljakko
1. felissa (VRL-04000) - Scamallach Spéir VH11-046-0102
2. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Alec VH14-046-0009
3. Ireth (VRL-03777) - Espinette VH15-153-0001
4. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Scarlet VH13-046-0112
5. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Nairyn VH13-046-0158
6. Susi (VRL-00465) - Muiston Mökyööli VH15-018-0044
7. Tiikeri (VRL-10741) - Parent TI
8. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Elmira VH13-046-0166
9. felissa (VRL-04000) - Tuiskulan Brayan VH14-046-0010
10. Tiikeri (VRL-10741) - Windwalker Hexen
11. Tiikeri (VRL-10741) - Tigre Enchanteur
12. felissa (VRL-04000) - Tuiskulan Aindréas VH15-046-0004
13. felissa (VRL-04000) - Ionatan Rewa VH14-046-0117
14. Tuire N. (VRL-00345) - Breandan Morris VH13-046-0161